Петиція із закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію в Україні набрала потрібні голоси
Автори петиції вважають, що ратифікація Стамбульської конвенції необхідна через високий рівень домашнього насильства в Україні.
Електронна петиція із закликом ратифікувати конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами набрала необхідну для розгляду кількість голосів – 25 тис. Про це свідчать дані на сайті президента.
Як наголошують у петиції, Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписало вже понад 35 країн Європейського союзу.
"Україна стала однією з держав-авторок конвенції та однією з перших підписала її. Міжнародні та вітчизняні експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство та політичну платформу держави", – ідеться в тексті звернення.
Серед причин, із яких Україні необхідно ратифікувати документ, автори петиції, зокрема, називають високий рівень домашнього насильства в Україні (щорічно від нього страждає 150 тис. жінок) і необхідність просвітницької діяльності щодо протидії домашньому насильству.
"Стамбульська конвенція визнана найвищим міжнародним стандартом у попередженні та боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Конвенція спирається на системний підхід, у рамках якого зазначені явища розглядаються не як особисті проблеми особи або внутрішні конфлікти родини, а як порушення прав людини, відповідальність за реагування на які лежить в тому числі на соціальних інститутах та державах. Стамбульська конвенція допомагає державам впроваджувати дієві інструменти для захисту своїх громадян і громадянок", – зазначають автори петиції.
До закінчення збору підписів до петиції залишилося 10 днів. Офіс президента України має оприлюднити відповідь президента України Володимира Зеленського протягом 10 робочих днів після того, як зверненню нададуть статус "на розгляді".
Законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції (№0119) вніс п'ятий президент України Петро Порошенко в Раду в листопаді 2016 року. До травня 2019-го його розглядали у профільному комітеті, а потім відкликали.