Піонтковський: Нехай Коломойський їде в Ізраїль. Інакше він зруйнує крихку систему підтримки України міжнародною спільнотою
Поки керівництво України буде підтримувати спроби бізнесмена Ігоря Коломойського "пограбувати країну", жодної допомоги від Міжнародного валютного фонду Києву чекати не варто, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.
Якщо бізнесмен Ігор Коломойський залишиться в Україні, він зруйнує крихку систему підтримки країни міжнародною спільнотою. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог Андрій Піонтковський.
"Сприятливу для України підтримку американським політичним істеблішментом псує тільки один момент – Ігор Коломойський. Сьогодні з'явилися два великі інформаційні приводи щодо України: заява [держсекретаря Майка] Помпео про корупцію, на яку можна не звертати уваги, і другий – набагато неприємніший документ – стаття у The Wall Street Journal [про те, що МВФ нібито відклав фінансову допомогу Україні]. Прем'єр-міністр [Олексій] Гончарук відмахнувся від неї. Але питання, насправді, дуже серйозне – співпраця з МВФ. Поки керівництво України буде підтримувати спроби Коломойського пограбувати країну, забравши гроші "ПриватБанку", жодної допомоги чекати не доводиться. Як можна давати країні мільярди в таких умовах? Щоб їх віддали Коломойському? Це ганебне явище", – підкреслив Піонтковський.
Він вважає, що президент України Володимир Зеленський має зайняти рішучішу позицію щодо Коломойського.
"Коломойському висунули обвинувачення, і не сьогодні – завтра США можуть вимагати його видання. Зеленський має, врешті-решт, ухвалити рішення. Адже Коломойський фактично у владі
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього співвласника "ПриватБанку" бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ й Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Уряд України оскаржив це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".
Президент України Володимир Зеленський заявив 10 жовтня, що в ситуації з імовірним поверненням "ПриватБанку" колишнім власникам буде захищати інтереси України.
В інтерв'ю Reuters, опублікованому 11 жовтня, перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова зазначила, що переговори України з МВФ про нову програму співпраці заморожено через судові позови Коломойського.
Улітку Гончарук заявляв, що українська влада буде вести переговори з МВФ "про нову три-чотирирічну програму співпраці". Місія МВФ перебувала в Києві 11–26 вересня. У Фонді кажуть, що головною вимогою для співробітництва є створення ефективної антикорупційної структури.
Гончарук також говорив, що нову угоду з МВФ Україна планує підписати у грудні 2019 року.
Директор європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Пол Томсен заявив 18 жовтня, що переговори з Україною "йдуть добре".
Голова НБУ Яків Смолій повідомляв, що Нацбанк України очікує підписання нової програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом і надходження першого траншу до кінця 2019 року.