"Пласт" закликав парламент прибрати пункт про держфінансування із закону про державне визнання і підтримку організації
У Національній скаутській організації "Пласт" подякували ініціаторам, які запропонували законодавчо закріпити фінансування їхнього руху з державного бюджету, проте через спричинену цим дискусію все ж попросили прибрати пункт про держфінансування із закону. Відповідну заяву опубліковано на сайті організації.
"В умовах дискусії, що склалася, ми закликаємо парламент прийняти правки до закону, вилучивши з нього норми про пряме державне фінансування. Разом із тим ми продовжимо використовувати існуючі механізми фінансування для громадських організацій, такі як публічні прозорі конкурси", – заявили у "Пласті".
Також в організації зазначили, що найважливішим для них є визнання скаутського руху у країні, а також вшанування його учасників, які загинули, захищаючи Україну на Донбасі.
"Найважливішим у цьому законі для нас є саме державне визнання українського пластового (скаутського) руху і його внеску у здобуття та розбудову незалежності України. Бо це визнання, насамперед, унікального досвіду громадянської освіти та національно-патріотичного виховання молоді, вшанування пластунів, які не зламали своїх присяг, часто віддаючи своє життя за краще майбутнє свого народу і держави, зокрема, й у російсько-українській війні, яка зараз триває на сході України", – ідеться в заяві.
Окрім того, у скаутському русі підкреслили, що вони були, є і залишаться неполітичною громадською організацією, й закликали політсили не використовувати їхнього імені у своїх політичних інтересах.
Закон "Про державне визнання і підтримку "Пласту" ухвалили 30 травня, 19 червня його підписав спікер і того самого дня скерував на підпис президенту. Закон вносить низку змін до закону України "Про культуру" та закону України "Про позашкільну освіту". Метою законопроєкту, на думку його авторів, є "врегулювання відносин центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із "Пластом", посилення громадянської освіти та національно-патріотичного виховання молоді".
4 вересня Зеленський повернув документ до парламенту. Він пояснив, що підхід закону не відповідає Конституції, оскільки визначення "Пласту" як єдиної в Україні національної скаутської організації створює переваги для функціонування і надання державної підтримки. Тепер Рада має розглянути пропозиції президента або подолати його вето 300 голосами.
"Пласт" було створено в Україні в 1912 році. На сьогодні він об'єднує 8 тис. членів із 23 областей.