"Починається епоха безладу". Клімкін вважає, що світ зміниться після пандемії COVID-19

Клімкін прогнозує новий сплеск глобалізації
Фото: EPA

Перехідний період реструктуризації глобальних відносин після пандемії коронавірусу триватиме 1020 років, вважає ексглава МЗС України Павло Клімкін.

Після пандемії коронавірусної інфекції почнеться нова епоха глобалізації, заявив в інтерв'ю телеканалу hromadske колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Відповідаючи на запитання, чи згоден він із тим, що глобалізація вмирає, колишній глава зовнішньополітичного відомства України сказав: "Ні, 100% не погоджуюсь. Перед Першою світовою війною був сплеск технологій, сплеск товарних потоків. Потім це частково Перша світова, частково пандемія іспанки притиснула. А потім був знову сплеск. Тому я вважаю, що глобалізація якось по-іншому структурується, але новий сплеск буде. Я в цьому плані є оптимістом. Світ реструктурується".

На його думку, перехідний етап триватиме 1020 років.

"Зараз почнеться "епоха безладу". Ми з вами звикли в Україні до нестабільності – у нас постійно "хепенінги" відбуваються. У нас постійно проблеми – ми до цього звикли. А уявіть собі мешканця, наприклад, Бельгії чи Франції. Для нього останні 40 років після падіння Берлінського муру – це передбачувані лінійні роки... Для тієї ментальності така нестабільність – катастрофа. Але є відоме китайське прислів’я: "Коли вітер, то можна будувати огорожі, а можна – млини". Зараз час будувати млини", – заявив Клімкін.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 5,21 млн, із них понад 2 млн вилікувалися, а 338 тис. померли.

Через пандемію більшість країн світу закрила кордони, що порушило звичний ланцюжок постачань товарів та економічні зв'язки між державами. За оцінкою МВФ, пандемія коронавірусу спровокувала наймасштабнішу з часів Великої депресії економічну кризу.