Політолог Голобуцький: Дуже багато в діяльності НАБУ піар-складової
Щоб заявляти про незаконність формули "Роттердам плюс", Національне антикорупційне бюро спочатку має довести, що така методика розрахунків суперечить закону, заявив заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.
Заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький уважає, що в діях Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо розслідування формули "Роттердам плюс" багато піару. Про це він заявив 10 вересня в ефірі телеканала "112 Україна".
"Це політичне. Дуже багато в діяльності НАБУ, звичайно, піар-складової, – сказав політолог. – Я тут змушений вірити експертам, економістам, які розбираються в схемі. І вони говорять про те, що ця схема, можливо, не найкраща, але в цих умовах більш або менш оптимальна. НАБУ і багато наших антикорупційних органів дуже багато заяв роблять. От якщо доведуть це (незаконність схеми. – "ГОРДОН") – тоді нема питань. Нехай розбираються".
17 серпня співробітники НАБУ провели обшуки в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у межах кримінального провадження у справі "Роттердам плюс".
Глава НКРЕКП Дмитро Вовк заявляв, що граничну ціну вугілля за цією формулою будуть формувати з урахуванням індексу на європейській біржі в Роттердамі (API2) і вартості транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (формула "Роттердам плюс транспорт"), усі обвинувачення співробітників НАБУ він спростовує.
Нацкомісія звернулася в секретаріат європейського Енергетичного співтовариства з проханням провести незалежний аналіз його діяльності, повідомляло агентство "Інтерфакс-Україна". На думку Вовка, аудит Енергетичного співтовариства дасть змогу реально оцінити роботу НКРЕКП і буде сприяти посиленню допомоги Україні в проведенні реформ із боку міжнародних структур.