Полторак відмовився відсторонити свого заступника Павловського, якого підозрюють у розтраті
Прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України опублікувала лист міністра оборони Степана Полторака, у якому він пояснює негативні наслідки відсторонення свого заступника Ігоря Павловського, підозрюваного в розтраті 149 млн грн під час закупівлі палива.
Міністр оборони України Степан Полторак відмовився на час розслідування відсторонити свого заступника Ігоря Павловського, підозрюваного в розтраті під час закупівлі палива. Про це йдеться в листі глави силового відомства від 20 листопада, який у Facebook опублікувала прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
У документі зазначено, що усунення Павловського "може негативно вплинути на координацію діяльності структурних підрозділів, які реалізують повноваження Міністерства оборони України, зокрема, у сфері військово-технічної політики, спрямованої на розвиток озброєння і військової техніки".
До цього Полторак не відкидав, що піде у відставку, якщо суд визнає винним його заступника.
У квітні 2016 року комітет із конкурсних торгів Міністерства оборони України відхилив пропозиції від низки компаній, включно з WOG, ОККО і "Укртранснафтопродуктом", і обрав "Трейд Коммодіті" переможцем відкритого тендера із закупівлі рідкого палива. 13-го і 18 травня Міноборони і "Трейд Коммодіті" уклали 14 договорів про постачання палива на суму понад 1 млрд грн. У червні–серпні 2016 року вони уклали кілька додаткових угод, через які ціна на той самий обсяг зросла на 16% від початкової вартості.
"Трейд Коммодіті" пояснила підвищення ціни зростанням цін на дизельне паливо на біржах і на доказ навела дані провідного світового постачальника інформації про ринки енергоресурсів Platts.
У Національному антикорупційному бюро вважають, що зростання ціни відбувалося "за відсутності будь-яких правових підстав" і завдало держбюджету збитків на суму 149 млн грн.
11 жовтня у цій справі затримали Павловського і керівника департаменту держзакупівель відомства Володимира Гулєвича. Останній перебуває під домашнім арештом, а Павловському цей запобіжний захід замінили на особисте зобов'язання.
13 жовтня Солом'янський суд заарештував на рахунках "Трейд Коммодіті" у банку "Південний" 149,3 млн грн.
16 жовтня детективи НАБУ затримали інвестора та фактичного власника "Трейд Коммодіті" Володимира Трофименка. Його підозрюють у розтраті коштів під час закупівлі пального для Міноборони.
17 жовтня суд відпустив Трофименка, але зобов'язав носити електронний браслет.
19 жовтня НАБУ оголосило в розшук директора "Трейд Коммодіті" Вадима Майка і представника компанії Володимира Гарькавого.
13 листопада суд зняв арешт зі 100% акцій "Трейд Коммодіті". Із клопотанням звернувся адвокат Майка.
14 листопада акції знову заарештували.