Порошенко досі не підписав протоколу допиту у провадженнях про злочини проти Майдану – Горбатюк

Горбатюк: Протокол допиту сім разів передавали через генпрокурора
Фото: uacrisis.org

За словами голови управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка, відсутність підпису президента України Петра Порошенка під протоколом його допиту у справі Майдану не дає можливості долучити документ до проваджень.

Президент України Петро Порошенко досі не підписав протоколу допиту у провадженнях про злочини проти активістів Майдану, заявив 24 квітня "Українським новинам" голова управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

За словами Горбатюка, протокол допиту сім разів передавали через генпрокурора, неодноразово нагадували про нього через помічників президента, однак документа досі не підписано, і це не дає можливості додати свідчення Порошенка до справи.

отиви незрозумілі", – зазначив Горбатюк.

18 листопада 2016 року відбувся допит президента України Петра Порошенка у справі про злочини проти активістів Революції гідності.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні сталися масові протести, які зумовили зміну влади. Під час протестів мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Ескалація конфлікту сталася після того, як 16 січня 2014 року було ухвалено закони, які називають "диктаторськими". 19 січня між протестувальниками з Майдану і міліцією почалися сутички. Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею президента України Віктора Януковича в Росію.

За даними ГПУ, в січні – лютому 2014 року в Києві загинуло 78 мітингувальників, понад 200 осіб дістало вогнепальні поранення, ще приблизно 1000 протестувальників – інші тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

У виконанні розстрілів обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – Януковича, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його екс-заступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, екс-голову СБУ Олександра Якименка та його колишнього заступника Володимира Тоцького.

Більшість підозрюваних беркутівців і чиновників переховується у РФ та анексованому нею Криму.

Наприкінці 2018 року Горбатюк повідомив, що підозрюваними у справах Майдану є 438 осіб – це і правоохоронці, і тітушки, і активісти. "Із 52 засуджених реальний строк дістало дев'ять тітушок", – розповів він.