Порошенко: Під час саміту НАТО в Уельсі нам вдалося зупинити російський наступ дипломатичними інструментами
Президент України Петро Порошенко заявив, що у 2014 році наступ РФ на Донбасі вдалося зупинити, незважаючи на майже повну відсутність у Києва військових інструментів.
Перемоги України на дипломатичному фронті є щитом, який захищає українських військових від російських куль на Донбасі. Про це 28 серпня в Києві під час зустрічі з керівниками українських закордонних дипломатичних представництв заявив президент України Петро Порошенко, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Коли-небудь я розповім, як 5 вересня 2014 року під час саміту НАТО в Уельсі нам вдалося зупинити російський наступ. Можу сказати, що це було зроблено винятково дипломатичними інструментами, бо військових інструментів у нас на той час майже не залишилося", – розповів він.
Президент зазначив, що дипломатична робота є надзвичайно важливою і українській дипломатії вдалося створити та розширити потужну трансатлантичну підтримку України.
"Це завдання і сьогодні має бути пріоритетним... Той, хто вважає, що кожна країна, яка зазнала агресії, має автоматично здобути підтримку з усього світу, глибоко помиляється. За міжнародну підтримку і солідарність потрібно боротися у кожній країні", – підкреслив він.
Порошенко додав, що у 2014 році Україні радили для здобуття міжнародної підтримки "забути про Крим", піти на поступки щодо Донбасу і відмовитися від європейського вибору, щоб "не дратувати агресора" і "негайно повернуться у московське стійло".
Наприкінці серпня 2014 року офіційний Київ уперше публічно заявив про російське вторгнення в Україну. Із засудженням дій РФ виступили президенти і глави урядів низки країн. МЗС Литви і Латвії закликали Радбез ООН відреагувати на російську агресію.
Саміт НАТО проходив в Уельсі 4–5 вересня 2014 року. На ньому лунали заклики надати Україні зброю. Під час саміту Порошенко провів переговори з тодішнім главою США Бараком Обамою, тодішнім президентом Франції Франсуа Олландом, тодішнім прем'єром Британії Девідом Кемероном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель і тодішнім прем'єром Італії Маттео Ренці.