Порошенко: Сьогодні вся українська судова система має бути антикорупційною
В Україні відбувається повне перезавантаження судової системи, заявив під час свого виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи президент України Петро Порошенко.
Головне завдання в Україні – не тільки створення антикорупційного суду, але й забезпечення справедливого судочинства в межах єдиної оновленої судової системи, заявив під час виступу в Страсбурзі президент України Петро Порошенко. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.
"Відбувається повне перезавантаження судової системи і починається воно із безпрецедентного перезавантаження Верховного Суду за моєю ініціативою. Сьогодні ця найвища судочинна інстанція України створюється з нуля шляхом проведення відкритого конкурсу за активної участі громадянського суспільства. Серед переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного Суду – адвокати, науковці, правозахисники, які ніколи не працювали як судді", – повідомив Порошенко.
Він нагадав, що всі вони пройшли ретельний відбір.
"Звичайно, вони ще мають показати себе в роботі, але за якісними характеристиками – це має бути найкращий склад Верховного Суду за всю історію України", – переконаний глава Української держави.
Він підкреслив, що початок роботи нової судової системи за новими правилами стає "точкою неповернення" для всієї судової реформи.
"Особлива увага прикута до питання створення антикорупційного суду. Наразі триває робота з пошуку оптимальної формули для створення цього надважливого органу... Сьогодні вся українська судочинна система має бути антикорупційною", – додав Порошенко.
30 вересня 2016 року в Україні набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", згідно з яким вищі спецсуди і Верховний Суд ліквідовують і замість них створено новий Верховний Суд із касаційними палатами.
27 липня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила переможців конкурсу на 120 посад суддів нового Верховного Суду. 29 вересня Вища рада правосуддя рекомендувала Порошенку 111 кандидатів.
Проте Громадська рада доброчесності закликала його не затверджувати кандидатур суддів Верховного Суду до завершення судової перевірки можливих порушень під час добору.
3 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про зміну процесуального законодавства в межах судової реформи.