Президент Словаччини про "Північний потік – 2": Це виключно політичний проект

Кіска (ліворуч) і Порошенко скоординували позиції щодо "Північного потоку – 2"
Фото: president.gov.ua

Словаччина завжди наголошує на тому, що будівництво газопроводу "Північний потік – 2" обґрунтовано не економічними мотивами, зазначив президент країни Андрей Кіска.

Газопровід "Північний потік – 2" мають намір побудувати з політичних міркувань. Про це 23 листопада в Києві на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком заявив президент Словаччини Андрей Кіска, інформує сайт українського президента.

"Що стосується "Північного потоку – 2". Словаччина завжди наголошує на тому, що це не економічний, а політичний проект. А це надзвичайно важливо зрозуміти, якщо хтось постійно повторює, що це лише економічний проект. У жодному разі, це виключно політичний проект", – сказав Кіска.

Він нагадав, що Словаччина частково забезпечує Україну газом.

Порошенко зазначив, що на переговорах із Кіскою скоординували зусилля "щодо недопущення будівництва абсолютно політично вмотивованого російського проекту "Північний потік – 2".

"Констатуємо, що ми маємо абсолютно спільну позицію щодо цього проекту. І в подальшому ми маємо тверді наміри координувати свої дії", – підкреслив президент України.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У липні 2018 року сенатор від штату Вайомінг, республіканець Джон Баррассо вніс у Конгрес США законопроект про санкції проти "Північного потоку – 2". Міністр енергетики США Рік Перрі не відкидав, що стосовно РФ застосують нові обмежувальні заходи, які торкнуться "Північного потоку – 2".

Американський президент Дональд Трамп повідомив 18 вересня, що США не збираються вводити санкції проти західних компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін під час зустрічі з американською делегацією на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовився, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".