"ПриватБанк" оскаржить скасування боргів Коломойського на 7,5 млрд грн
Суд визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених у 2006–2016 роках між "ПриватБанком" та компаніями, пов'язаними з українським бізнесменом Ігорем Коломойським, згідно з якими останні винні банку 7,5 млрд грн. У "ПриватБанку" назвали це рішення безпідставним та необґрунтованим.
"ПриватБанк" подає касаційну скаргу на рішення суду, яким визнано недійсними умови кредитних договорів із компаніями українського бізнесмена Ігоря Коломойського. Про це 14 листопада повідомила пресслужба банку.
Ідеться про касацію на рішення Північного апеляційного господарського суду Києва за позовом ТОВ "Тех-Трейд-Інвест" до "ПриватБанку", яким визнано недійсними окремі умови кредитних договорів із низкою компаній, пов'язаних із колишніми власниками банку Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.
"Ще до націоналізації "ПриватБанку" у грудні 2016 року банк надавав кредити пов'язаним із колишніми власниками компаніям під відсоткову ставку, яка була вдвічі нижчою за ринкову і складала від 10% до 12% річних у гривні. Видачею таких "індексних кредитів" і було закладено майбутні юридичні ризики щодо стягнення з позичальників нарахованих відсотків, комісій та штрафних санкцій. І саме зараз пов'язані з колишніми власниками банку недобросовісні позичальники використовують зазначені недоліки, заявляючи позови до банку про визнання недійсними окремих умов кредитних договорів", – заявили у пресслужбі.
"ПриватБанк" уважає судове рішення безпідставним та необґрунтованим і оскаржить його у Верховному Суді, ідеться в заяві.
13 листопада стало відомо, що Північний апеляційний господарський суд визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених у 2006–2016 роках між "ПриватБанком" та компаніями, пов'язаними з Коломойським, згідно з якими останні винні банку 7,5 млрд грн.
"ПриватБанк", власником якого раніше був Коломойський, – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Через це в Україні і за кордоном тривають судові процеси. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".
17 вересня газета Financial Times опублікувала статтю про те, що Коломойський і прем'єр-міністр Олексій Гончарук ведуть переговори у справі "ПриватБанку". Гончарук сказав, що в питанні щодо "ПриватБанку" потрібно "зосередитися на зростанні і шукати спільні рішення, а не витрачати ресурси на знищення одне одного", зазначили журналісти.
Український уряд заявив, що стаття ґрунтується на вирваній із контексту фразі, а матеріал Financial Times не відповідає стандартам журналістської етики. Кабмін висунув вимогу опублікувати спростування інформації про переговори.