Профільний комітет Ради затвердив нову редакцію законопроекту про підлеглість релігійних громад – нардеп Подоляк

Подоляк зазначила, що майно церков належить не державі
Фото: Lviv Media Forum / Facebook

У законопроекті про зміну підлеглості релігійних громад передбачено ухвалення рішень не менше ніж двома третинами членів такої громади, зазначила перший заступник голови парламентського комітету з питань культури і духовності, нардеп від "Самопомочі" Ірина Подоляк.

Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності затвердив нову редакцію законопроекту про зміну підлеглості релігійних громад. Про це "Радіо Свобода" повідомила перший заступник голови комітету, нардеп від "Самопомочі" Ірина Подоляк.

За її словами, нова версія є докладнішою.

"Зокрема, рішення про зміну підлеглості ухвалюється не менше ніж двома третинами від загальної кількості членів релігійної громади. Це важливо, бо я вже чую, багато людей коментує і каже: ціле село вирішило і зібрало підписи. У селі можуть проживати різні люди, можуть проживати люди, які взагалі до церкви не ходять, але є мешканцями цього села. У законі йдеться про релігійну громаду, про тих людей, які є практикуючими християнами, релігійними, ходять до церкви і є повноправними членами не просто сільської громади, а релігійної громади", – пояснила Подоляк.

Вона зазначила, що в разі, якщо частина громади хоче залишитися в підлеглості колишньої церкви, вона може створити свою релігійну організацію та оформити угоду про користування культовим майном тієї громади, яка змінила підлеглість.

"Майно не державі належить, майно належить громаді", – підкреслила нардеп.

15 січня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Рада розгляне доопрацьований законопроект про підлеглість релігійних громад 17 січня. За його словами, законопроект №4128 "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" "не враховує всіх процедурних і юридичних нюансів", тому він доручив комітету з питань культури і духовності розробити новий документ відповідно до рекомендацій Європейського суду з прав людини.

За даними сайта "Церкваріум", змінений законопроект має номер 4128-д.