Прокурор: Після нападу на Гандзюк Павловський був обізнаний з усіма деталями, але в організації він участі не брав
Фігурант справи про напад на активістку Катерину Гандзюк Ігор Павловський справді передавав гроші ватажку групи виконавців Сергієві Торбіну, але не для оплати злочину, а для втечі. Про це розповів член групи прокурорів ГПУ у справі Гандзюк Володимир Паровой.
Ігор Павловський, колишній помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука, не брав участі у формуванні групи, яка здійснила напад на громадського діяча Катерину Гандзюк, однак після вчинення злочину знав про нього в усіх подробицях. Так в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" описав роль Павловського член групи прокурорів у справі Гандзюк, начальник відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням Генеральної прокуратури України Володимир Паровой.
Ватажок групи, яка здійснила напад, Сергій Торбін добре знав Павловського і приїхав до нього після перших затримань у справі, сказав Паровой.
"Ця людина (Павловський. – "ГОРДОН") на теренах Херсонщини відома і проявлялась у різних питаннях, його було скрізь багато. І в даному випадку Торбін приїхав до нього, бо були вже затримані його співучасники. Він приїхав і попрохав: "Ти знайди мені того, хто це замовив". І тоді до нього під'їхав відповідний чоловік, який дав гроші, щоб вони тікали. Так, після злочину Павловський уже був обізнаний з усіма деталями, але у формуванні групи, організації він участі не брав", – заявив співробітник ГПУ.
Виконавці злочину дали свідчення про те, що Павловський незабаром після нападу знав, хто стояв за ним, тому кваліфікація підозри йому за статтею про приховування злочину виправдана, уважає Паровой.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістла хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла. Розслідуванням злочину займається Служба безпеки України.
У цій справі заарештували, окрім Павловського, Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука. Останній, за версією слідства, облив активістку кислотою. Ще один підозрюваний, Олексій Левін, перебуває в розшуку, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генпрокурор Юрій Луценко називав його головним фігурантом справи.
Згідно зі схемою, яку продемонстрував 11 лютого Луценко, голова Херсонської облради Владислав Мангер (його називають замовником злочину, він перебуває на волі) замовив і частково оплатив напад на Гандзюк, а Павловський був посередником – підшукував організатора нападу.
18 квітня стало відомо, що Павловського підозрюють не в організації нападу, а у приховуванні інформації про нього.
24 квітня суд продовжив строк його тримання під вартою, незважаючи на те, що прокурори не заперечували проти пом'якшення запобіжного заходу.
26 квітня Павловського відпустили під домашній арешт із носінням електронного браслета, повідомило видання INSIDER.