Рада 30 березня може розглянути законопроєкти про ринок землі та заборону повернення "ПриватБанку" Коломойському – Разумков
За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, законопроєкти про ринок землі та заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам (документ, серед іншого, унеможливить повернення "ПриватБанку" Ігореві Коломойському) буде винесено на розгляд позачергової сесії парламенту, "якщо все буде добре". Що може піти не так, він не уточнив.
На позачергову сесію Верховної Ради України, яка має відбутися в понеділок, 30 березня, може бути винесено два законопроєкти, на ухваленні яких наполягає Міжнародний валютний фонд. Про це ввечері 27 березня на брифінгу після наради за участю президента України Володимира Зеленського повідомив голова парламенту Дмитро Разумков. Трансляцію вів телеканал "Прямий".
За його словами, ідеться про законопроєкт про відкриття ринку землі і законопроєкт, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам (цей документ, зокрема, унеможливить повернення "ПриватБанку" бізнесмену Ігореві Коломойському).
"Обидва законопроєкти зареєстровані у Верховній Раді, і якщо все буде добре, вони будуть винесені в порядок денний [позачергової сесії]", – сказав Разумков, не уточнивши, що може перешкодити внесенню проєктів до порядку денного.
Коментуючи ймовірне ухвалення законопроєкту про ринок землі, Разумков підкреслив, що проєкт буде розглянуто згідно з процедурою – отже, депутатам буде потрібно проголосувати понад 700 правок, перш ніж розпочати голосування за закон у цілому. "Подивимося, як піде робота в сесійній залі", – додав він.
27 березня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що для отримання траншу за новою програмою співпраці Україні необхідно ухвалити "законодавство, спрямоване на вдосконалення системи врегулювання банківських проблем і земельної реформи".
За її словами, ухвалення цих документів "дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди з ширшим доступом, ніж передбачали раніше".
Джерела "Економічної правди" повідомляли, що Київ, імовірно, попросить у МВФ збільшити фінансування в межах програми EFF до $10 млрд, із яких $4,5 млрд витратить на подолання наслідків спалаху коронавірусної інфекції.