Рада може розпочати розгляд проекту Виборчого кодексу наступного тижня – нардеп Ємець
Нардеп від "Народного фронту" Леонід Ємець зазначив, що затягнути розгляд проекту Виборчого кодексу може розгляд усіх правок – їх понад 4 тис.
Верховна Рада може розпочати розгляд проекту Виборчого кодексу наступного тижня. Про це проекту видання "Українська правда" "Вибори-вибори" 30 травня сказав нардеп від "Народного фронту", співавтор законопроекту Леонід Ємець.
"Очікую, що це буде наступного вівторка [4 червня], а через два-три тижні ми будемо готові до прийняття рішення в цілому", – сказав він.
На думку депутата, затягнути розгляд законопроекту може розгляд усіх правок – їх понад 4 тис.
"Із частиною [депутатів] вдалося домовитися, що вони не будуть цього робити [наполягати на розгляді своїх правок]. Частина, яка категорично проти відкритих списків, буде ставити на підтвердження свої правки до останнього", – сказав він.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3112-1 "Проект Виборчого кодексу України", який внесли спікер Андрій Парубій, депутат від Блоку Петра Порошенко Олександр Черненко і Ємець, 7 листопада 2017 року. Парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар'єр встановити на рівні 4%. На виборах до сільських, селищних, районних, районних у містах і міських рад малих міст (до 90 тис. виборців) пропонують багатомандатну мажоритарну систему, в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів залежно від кількості виборців. На виборах до обласних рад і міськрад великих міст (від 90 тис. виборців) також пропонують систему відкритих списків.
27 травня 2019 року Парубій закликав депутатів підготуватися до розгляду Виборчого кодексу України у другому читанні.
29 травня Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту розглянути у другому читанні проект Виборчого кодексу України.
На 21 липня в Україні призначено дострокові вибори до Верховної Ради. Вони мають відбутися за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (225 депутатів обирають за пропорційною системою і 225 – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.