Рябошапка: Країна ще має почути відповідь, хто був ініціатором і організатором вбивства Шеремета
Установлення осіб підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета – перший крок на шляху до розкриття злочину, сказав генпрокурор Руслан Рябошапка.
У справі про вбивство журналіста Павла Шеремета ще потрібно встановити замовника. Про це на брифінгу 12 грудня заявив генпрокурор Руслан Рябошапка, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Це свого роду перші кроки в розкритті злочину, оскільки було встановлено лише тих осіб, які планували і вчинили вбивство. Країна ще має почути відповідь на те, хто ж був ініціатором чи організатором цього жахливого злочину. Сподіваюся, країна отримає відповідь на це запитання", – повідомив генпрокурор.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Альоні Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.
Слідство розглядало чотири версії мотивів вбивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, помилкове вбивство (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією поліція називала журналістську діяльність Шеремета.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. У поліції назвали імена затриманих: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко і подружжя учасників АТО – Владислав та Інна Грищенки.
Основною версією вбивства зараз поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні.
9 грудня Грищенко на суді заявляв, що йому нібито пропонували взяти на себе відповідальність за вбивство Шеремета або співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максима Шаповала, а також за підірвані в жовтні 2015 року електроопори в Херсонській області. 10 грудня "Українська правда" повідомила, що з Єдиного реєстру судових рішень зникло декілька ухвал у справі Владислава Грищенка, який разом із дружиною Інною перебуває під арештом у справі про підготовку вибуху в Івано-Франківській області.
На брифінгу серед фігурантів справи згадували "громадянина В" на прізвисько Пістолет. Обставини його смерті збігаються з обставинами смерті учасника АТО Івана Вакуленка, про якого 7 листопада писало видання INSIDER. За даними цього ЗМІ, він дістав 16 жовтня повістку на призначений на 21 жовтня допит у справі Шеремета, а 18 жовтня сестра ветерана знайшла його тіло з раною голови. За даними видання, обставини смерті Вакуленка можуть свідчити про спробу "повісити" на нього вбивство Шеремета.