Рябошапка заявив, що Баканов блокує головну експертизу щодо "ПриватБанку". Голова СБУ заперечує
Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що голова Служби безпеки України Іван Баканов блокує проведення головної експертизи щодо однієї зі справ "ПриватБанку", "рятуючи в такий спосіб організаторів мільярдної схеми від повідомлення про підозру". Сам Баканов обвинувачення заперечує і називає заяву Рябошапки неправдою.
Голова Служби безпеки України Іван Баканов блокує проведення головної експертизи в одній зі справ Національного антикорупційного бюро про виведення грошей із "ПриватБанку". Про це в колонці для "Української правди" заявив ексгенпрокурор Руслан Рябошапка.
"Ще одне надважливе для України провадження може бути швидко завершено, щойно друг президента, голова СБУ, розблокує проведення ключової експертизи в одному із проваджень НАБУ щодо "ПриватБанку", – зазначив він.
За словами Рябошапки, уже протягом кількох місяців заблокована керівництвом СБУ експертиза "рятує організаторів мільярдної схеми від повідомлення про підозру".
"Нагадаю, що згідно із законом повідомити про підозру без установлення експертизою збитків НАБУ/САП не мають права. Десятки проваджень, пов'язаних із резонансними справами, до яких могли бути причетні колишні високопосадовці, ми збирали по всій країні, знову об'єднували їх, відновлювали, фактично розпочинали заново", – додав він.
Водночас Баканов у коментарі "Українським новинам" заперечує обвинувачення Рябошапки.
"Він говорить або пише неправду", – зазначив голова СБУ.
За словами Баканова, у нього є власна суб'єктивна думка щодо всього, що каже або пише Рябошапка.
Генеральна прокуратура з червня 2017 року проводила розслідування за фактом створення злочинної організації з метою заволодіння протягом 2008–2016 років грошовими коштами "ПриватБанку" в особливо великих розмірах колишнім менеджментом фінустанови. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією фінустанови, "ПриватБанк" видав 36 кредитів юрособам на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, а відразу ж були переведені в рахунок погашення кредитів 193 юридичних осіб.
У листопаді 2019 року понад 3000 томів кримінального провадження передали в НАБУ.
"ПриватБанк" націоналізували 18 грудня 2016 року, на той момент це був найбільший приватний банк України. На його докапіталізацію держава витратила майже 200 млрд грн. Колишні акціонери, бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, у судовому порядку намагаються домогтися скасування націоналізації й повернути банку.
За словами голови ради Національного банку України Богдана Данилишина, у судах розглядають приблизно 600 справ щодо "ПриватБанку".