Росія може продовжити постачання газу в Європу через Україну і після запуску "Північного потоку – 2" – Пєсков

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря
Фото: EPA

За словами прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, питання про транзит газу через Україну після запуску "Північного потоку – 2" залежатиме від української сторони.

Росія може продовжити постачання газу в Європу через Україну і після запуску газопроводу "Північний потік – 2". Про це 4 грудня в Москві журналістам заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.

Він нагадав, що про це раніше неодноразово говорив і президент Росії Володимир Путін.

За словами Пєскова, транзит буде можливим після запуску газопроводу, "але все залежатиме від української сторони".

У серпні Путін заявив, що "Північний потік – 2" – це винятково економічний проект, і він не закриває можливості продовження транзитних постачань російського газу через територію України.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін і американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі спікер Держдепартаменту США Гізер Ноєрт заявила, що США будуть говорити з Євросоюзом про можливе закриття "Північного потоку – 2".