Саакашвілі: Прибрати проросійський уряд Грузії – в інтересах України
Голова Виконавчого комітету реформ України, експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що його висловлювання про нелегітимність уряду Грузії не є відображенням офіційної позиції Києва, оскільки він не є держслужбовцем.
Колишній президент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі вважає, що зміна "проросійського уряду Грузії" відповідає національним інтересам України. Про це він заявив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
"Я вважаю, що прибрати проросійський уряд Грузії – в інтересах України і українського народу теж. Але це моя особиста думка. Я не висловлюю думку ні президента, ні інших із цього приводу, бо я не є офіційним держслужбовцем України. Це моя особиста позиція, і вона дуже тверда", – сказав він.
Саакашвілі додав, що "ніхто не може заборонити грузину бути грузином, навіть якщо у нього український паспорт і він є патріотом України".
Михайло Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Невдовзі після звільнення з посади президента він покинув країну. У Грузії проти нього порушили кілька кримінальних справ, його підозрюють у зловживанні владою та переслідуванні політичних опонентів. Сам Саакашвілі кримінальні справи називав політично мотивованими.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянство у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство.
Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.
9 липня у відеозверненні, опублікованому на YouTube, він заявив про нелегітимність грузинської влади. "У нас немає уряду. Я вважаю, що грузинський уряд абсолютно нелегітимний. Я не визнаю ані на секунду його легітимності, і я не визнаю ані на секунду легітимності цієї ситуації у Грузії. Це нелегальна ситуація", – сказав Саакашвілі.
У зв'язку з цим міністерство закордонних справ Грузії викликало на бесіду посла України Ігоря Долгова.
В українському МЗС наголошують, що "публічні висловлювання неуповноважених осіб не можуть вважатися позицією держави".