Садовий: Чи є межа цинізму прем'єр-міністра? Гройсман просить усіх допомогти Львову, якщо я "раптом" звернуся
Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман "забув" про п'ять звернень міської комісії з надзвичайних ситуацій із проханням про допомогу місту, які ігнорують.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє про бажання допомогти Львову з проблемою сміття, хоча за фактом адміністраціям інших областей забороняють сприяти місту у вирішенні цієї проблеми. Про це у Facebook написав міський голова Львова Андрій Садовий.
"Чи є межа цинізму пана прем'єр-міністра? Гройсман просить усіх допомогти Львову у ліквідації екологічної кризи, якщо я "раптом" звернуся. Я нагадую пану президенту і пану прем'єр-міністру, що в них у шухлядах лежать уже п'ять (!) звернень міської комісії з надзвичайних ситуацій із проханням про допомогу місту (або як мінімум припинити блокаду), які відверто ігноруються", – підкреслив він.
За словами міського голови, влада міста надіслала сотні офіційних звернень до органів місцевого самоврядування України та отримала відмови "найчастіше за ініціативою місцевих фракцій Блоку Петра Порошенка".
"Зокрема і від вірного соратника Гройсмана мера Вінниці Сергія Моргунова... Дехто відверто в очі каже, що є пряма заборона "зверху" навіть на найменший об'єм допомоги. У цьому – уся "сила" і "децентралізованість" місцевого самоврядування України", – підкреслив він.
Садовий додав, що не може коментувати даних про 14 запропонованих ділянок під сміттєвий полігон у межах області.
"Припускаю, що пана прем'єр-міністра підставляють з інформацією місцеві державні чиновники. Бо це – відверта неправда! Це якщо пропозицією не вважати листи типу: "там біля села такого-то є якесь поле, начебто нічийне. Може, ви там собі звалище зробите?". Жодного іншого результату, крім збурення сільських громад, це дати не може", – розповів він.
Садовий додав, що реальною допомогою державної влади для недопущення екологічного лиха може стати розблокування чинних полігонів або надання ділянки для нового резервного полігону для Львова і чотирьох районів області, який відповідатиме стандартам вимог до полігонів твердих побутових відходів.
"І ще раз наголошу нашим владоможцям. Жодні рейтинги не вартують життя і здоров'я людей!" – підсумував він.
Колапс системи утилізації сміття у Львові почався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області 30 травня 2016 року. 2 червня сільрада Великих Грибовичів ухвалила рішення назавжди закрити звалище.
27 січня 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що буде виділено ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу для вирішення проблеми зі сміттям, а міська влада Львова буде зобов'язана побудувати його протягом шести місяців. 21 квітня керівництво Львова, Львівської області та мери 20 міст регіону підписали меморандум про співробітництво щодо приймання львівського сміття на свої полігони. За умовами меморандуму, сміття зі Львова протягом двох років будуть вивозити та утилізовувати на полігонах міст області, тимчасом як Львівська міськрада ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшої утилізації твердих побутових відходів.
Станом на 12 травня лише три міста області погодилися приймати тверді побутові відходи зі Львова, повідомляла прес-служба міськради.
Сміття з міста регулярно виявляють у різних частинах України, його незаконно вивантажують на не відведених для цього територіях. 9 червня під Києвом невідомі вивантажили 60 тонн сміття зі Львова, повідомили в поліції Київської області.
12 червня міська комісія Львова звернулася до Кабінету Міністрів із проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації, повідомив львівський міський голова Андрій Садовий.
У відповідь на це Гройсман порадив Садовому "не шукати крайніх" у вирішенні проблеми зі сміттям.
14 травня у Львові під варту взяли керівника підприємства, що вивозить сміття, повідомила прокуратура Львівської області.
Садовий висунув Гройсману шість вимог, які він має прийняти для вирішення проблеми з вивезенням сміття в місті. Прем'єр-міністр зазначив, що у Львова є кошти на депозиті та на них можна побудувати "золотий сміттєвий полігон".