Сакварелідзе: Після ухвалення в першому читанні змін виборчого законодавства президент зрозумів, що залишився один
Ситуація в Україні розвивається за найгіршим для президента Петра Порошенка сценарієм, а негатив від корупційних скандалів іде в його бік, уважає колишній заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе.
Президент України Петро Порошенко хоче відкликати зареєстрований законопроект про антикорупційний суд, щоб виграти час, уважає колишній заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе.
Про це він написав у Facebook.
"Після того як парламент несподівано ухвалив у першому читанні зміни до виборчого законодавства, президент чітко зрозумів, що він залишився на березі один. Це найгірший для нього сценарій, оскільки весь негатив від антикорупційних скандалів, які розгоряються день за днем, іде просто в його бік. Ми бачимо катастрофічне зростання кількості корупційних схем Порошенка в різних сферах, зокрема й оборонної промисловості", – заявив Сакварелідзе.
Він зазначив, що президент вирішив "спробувати знову перехитрити всіх" і звернувся до спікера ВР Андрія Парубія з проханням відкликати зареєстрований законопроект про антикорупційний суд і створити робочу групу для написання нового.
"Він хоче скерувати фокус у робочі групи, знизити стрімко дедалі вищий градус напруги з цього питання, виграти час і продовжити говорити зі світовою спільнотою про створення окремих антикорупційних палат у різних уже чинних судах, які будуть контролювати його "смотрящі". Порошенко знову намагається обманювати, маніпулювати словами та спустити все на комісії клептократів", – заявив екс-прокурор.
На думку політика, комісії будуть "рубати всі спроби" створення антикорупційного суду.
"Президент не в змозі сьогодні щось реально змінювати на краще. Щодня ми спостерігаємо, що Україна все більше і більше бідніє на тлі збагачення Порошенка, Ріната Ахметова, Віктора Медведчука, на тлі міжнародних скандалів про корупцію президента Порошенка, на які, на жаль, ніяк не реагують українські профільні інститути", – заявив він.
За словами Сакварелідзе, в українських силовиків немає волі й інструментів, щоб вести розслідування щодо вищих державних чиновників.
"Генеральний прокурор ніколи не порушить справи проти Порошенка, НАБУ ж не має таких повноважень. Єдиний вихід – це народний імпічмент, який і слід позначити в законі. Це реальний інструмент впливу на будь-якого корумпованого президента та механізм його відповідальності перед своїм народом", – підкреслив він.
Колишній прокурор додав, що протестувальники біля Верховної Ради будуть мирно "дотискувати" владу.
"Тож запрошуємо всіх приєднатися до нашого антикорупційного маршу в неділю! Чекаємо всіх о 13.00 на Михайлівській площі", – заявив він.
17 жовтня біля будівлі Верховної Ради кілька політичних партій і громадських рухів розпочало всеукраїнську акцію на підтримку масштабної політичної реформи. Вимоги протестувальників – ухвалити закони про обмеження депутатської недоторканності, про антикорупційний суд і нові виборчі правила. Учасники акції розбили наметове містечко на проїжджій частині вулиці Грушевського і висловили намір залишатися там до виконання їхніх вимог.
20 жовтня Порошенко заявив, що реальний план організаторів акції протесту – це дестабілізація ситуації в Україні. Того ж дня президент заявив про необхідність розроблення нового законопроекту про антикорупційний суд. Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.
6 листопада представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що якщо через два тижні в парламенті не буде створено робочу групу з напрацювання тез законопроекту, Порошенко презентує свій варіант документа.
7 листопада лідер партії "Рух нових сил", екс-голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі запропонував провести марш на підтримку ухвалення законів про імпічмент президента України й антикорупційний суд.