Савченко про звільнення коригувальника вогню за законом її авторства: Не в законі справа
Засуджений на дев'ять років за коригування вогню під час обстрілу Маріуполя у 2015 році Валерій Кірсанов вийшов на свободу за "законом Савченко", названим іменем його ініціаторки, позафракційної народної депутатки Надії Савченко. У відповідь на критику на свою адресу нардепка звинуватила в тому, що сталося, Службу безпеки України, Нацполіцію, суди, військову та Генеральну прокуратури.
Позафракційна народна депутатка Надія Савченко назвала інцидент зі звільненням коригувальника вогню по Маріуполю Валерія Кірсанова бездіяльністю правоохоронної та судової систем. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
"Звинуваченого у корегуванні обстрілу по житловому кварталу Маріуполя, який відбувся ще 24 січня 2015 року, в Україні судили чотири роки, і вирок винесли тільки 18 червня 2019-го! Це при всіх беззаперечних доказах? Так що ж тоді робили Служба безпеки України, поліція, суди, військова і Генеральна прокуратура?! Полювали за народним депутатом Савченко?! І дали звинуваченому всього лише дев'ять років! Це за 30 загиблих і 117 поранених", – написала нардепка.
Вона нагадала, що в Росії її за псевдокоригування і двох загиблих засудили до 22 років позбавлення волі.
Савченко звернулася до заступника голови Нацполіції В'ячеслава Аброськіна, який назвав "закон Савченко" ганебним і зазначив, що його лобіювала група "злодіїв у законі" і лідерів злочинних організацій:
"І ти, Славо, кажеш: винен "закон Савченко"? Так ти правий – тепер усі ви несете за нього відповідальність!... Посадіть до в'язниці всіх депутатів попереднього скликання, які голосували за так званий "закон Савченко" і перестаньте спекулювати ім'ям Савченко, прикриваючи свою непрофесійність!.. Не в законі справа, а в тому, що в Україні у стагнації працюють правоохоронна і судова системи! А закон просто захищає права людини", – додала нардепка.
Маріуполь обстріляли вранці 24 січня 2015 року, унаслідок чого, за даними Генпрокуратури, загинуло 30 людей, понад 100 дістали поранення. За даними української сторони і спостерігачів ОБСЄ, Маріуполь обстріляли із "Градів" та "Ураганів" із територій, контрольованих "ДНР".
У день обстрілу Служба безпеки України затримала Кірсанова, який зізнався, що передавав координати трьох блокпостів сил антитерористичної операції, які розташовані поблизу міста, бойовику з позивним Попіл. Саме його банда, за словами коригувальника, й обстріляла Маріуполь. Кірсанов також повідомив, що Попіл є офіцером російської армії, керує артилерійським батальйоном.
У травні 2018 року СБУ оприлюднила докази того, що обстріл житлових районів Маріуполя провели військовослужбовці РФ.
18 червня 2019 року суд Приморського району Маріуполя засудив Кірсанова до дев'яти років тюремного ув'язнення. 15 серпня він вийшов на свободу.
26 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала за "закон Савченко", згідно з яким один день перебування в СІЗО зараховують як два дні позбавлення волі в разі ухвалення ув'язненому обвинувального вироку. Співавторкою законопроєкту була народна депутатка Савченко, яка на той момент була під арештом у Росії. 18 травня 2017 року Верховна Рада скасувала цю норму.