Князєв про "закон Савченко": На волю вийшли десятки, сотні вбивць
Злочинці, які вийшли на волю за "законом Савченко", ініційованим позафракційним нардепом Надією Савченко, взялися за старе "ремесло", сказав голова Нацполіції України Сергій Князєв.
Так званий закон Савченко, автором якого є позафракційний нардеп Надія Савченко, дав змогу достроково вийти на свободу злочинцям, що погіршило ситуацію зі злочинністю в Україні. Про це в інтерв'ю агентству УНІАН розповів голова Нацполіції України Сергій Князєв.
"Зараз свою роль зіграв і вчасно прийнятий "закон Савченко". Він дозволив раніше терміну вийти зухвалим злочинцям на свободу. І вони вийшли не в мирне життя, а у воюючу країну. У них був вибір: піти на фронт і, можливо, загинути, влаштуватися на роботу із зарплатою 3 тис. грн, щоб заробити на їжу, або ж іти грабувати. Вони пішли до старого "ремесла". Поліцейські і суспільство одночасно казали (Верховній Раді. – "ГОРДОН"): "Що ви робите? Це помилковий крок. Ви жодному засудженому не дали ніяких соціальних забезпечень, не відправили в якісь заклади для одержання освіти, вони не стали в чергу на роботу на заводи чи в шахти". Законодавець, мабуть, не зміг передбачити цю помилку, адже сам закон приймався на хвилі незаконних політичних затримань українців у РФ. Однак вийшли десятки, сотні вбивць. Вони вийшли б у будь-якому разі, але не в цей украй важливий період для держави", – сказав Князєв.
26 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала за "закон Савченко" – законопроект "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення до строку покарання", згідно з яким один день перебування в СІЗО зараховано за два дні позбавлення волі в разі винесення ув'язненому обвинувального вироку.
Співавтором законопроекту була народний депутат Надія Савченко, яка на той момент перебувала під арештом у Росії. Президент України Петро Порошенко підписав закон 23 грудня 2015 року.
21 вересня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що "закон Савченко" "становить великі загрози щодо напруження криміногенної ситуації" в країні.
18 травня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №5534, яким скасувала норму, передбачену "законом Савченко". Сама нардеп на засіданні присутньою не була. Пізніше вона закликала Порошенка ветувати ухвалений Радою закон.
17 червня президент України підписав закон №2046-VIII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення", яким скасовують норми "закону Савченко".
Заступник міністра юстиції України Денис Чернишов в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів, що за майже півтора року дії в Україні "закону Савченко" з в'язниць та ізоляторів раніше від терміну вийшли 8,5 тисяч в'язнів, серед яких понад тисячу обвинувачували у вбивстві.