Шахов заявив, що тестування на антитіла до COVID-19 потрібно було почати ще у квітні
Якби президент і МОЗ оперативніше відреагували, то тестування на антитіла вже врятувало б десятки життів українців, заявив народний депутат із групи "Довіра" Сергій Шахов.
Народний депутат України Сергій Шахов неодноразово звертався до Міністерства охорони здоров'я з трибуни Верховної Ради з пропозицією масово тестувати українців на антитіла до коронавірусу, і якби президент і МОЗ оперативніше реагували на ці звернення, тестування можна було почати ще у квітні й урятувати десятки життів. Про це сам Шахов заявив "Українським новинам" 15 травня.
"Я буду особисто тримати це питання на контролі, щоб під час масової діагностики використовувалися тест-системи, розроблені саме українськими вченими. Вони вже успішно зарекомендували себе не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Поки українські чиновники закуповують іноземні тести втридорога, наші вітчизняні тести вже закуповують Німеччина, Туреччина та країни Прибалтики. При цьому вартість українського тесту в десятки разів дешевша, ніж іноземних аналогів", – заявив політик.
Агентство зазначає, що випробування імуноферментних тест-систем на наявність антитіл до COVID-19 українського виробника НВК "Діапроф-Мед" "визначили їхні якісні показники на дуже високому рівні". Перевіряли тест-системи у НМУ імені Богомольця під керівництвом докторки медичних наук, професорки Ольги Голубовської.
Шахов у березні перехворів на коронавірус після повернення із закордонної поїздки. За даними LB.ua, він прилетів в Україну 11 березня. Після цього не відвідував сесій парламенту, але був присутнім на засіданні комітету з питань екологічної політики 12 березня, а також брав участь у кількох телевізійних програмах 12–13 березня. 31 березня депутат повідомив, що його виписали з лікарні.
Шахов пройшов тестування на наявність антитіл за допомогою української тест-системи.
"Дослідження показали наявність високої кількості антитіл у крові Шахова. Також антитіла до коронавірусу були виявлені у крові тещі Шахова, яка хворіла на пневмонію ще в лютому разом із дітьми політика", – пишуть "Українські новини".
Для виявлення коронавірусу SARS-CoV-2 в організмі людини в усьому світі широко використовують тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (мазки беруть зі слизової носоглотки і ротоглотки). Станом на 15 травня в Україні методом ПЛР досліджено 211 614 зразків на коронавірус, повідомив Центр громадського здоров'я. Під час серологічного тестування (до нього належить й імуноферментний аналіз) аналізують сироватку крові, пояснило видання The Conversation. Ці тести виявляють не сам вірус, а антитіла, які імунна система організму виробляє для боротьби з інфекцією.
Оскільки антитіла з'являються не відразу, серологічні тести неефективні на ранніх стадіях інфікування. Одним із плюсів серологічного тестування є можливість визначити людей, які перехворіли безсимптомно, а тому їх не враховували в загальній статистиці, ідеться в публікації The Conversation.
У МОЗ повідомили, що перші тестування методом ІФА розпочнуть в Одеській та Сумській областях. Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що, "якщо все відбуватиметься згідно з планами", тестування на антитіла до коронавірусу у країні можуть розпочати наступного тижня.