Шокін: Замовник убивств Гонгадзе і Шеремета – одна й та сама людина, вона була представником влади і зараз вона в Україні
Колишній генпрокурор України Віктор Шокін в інтерв'ю головреду видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив про зв'язки між убивствами журналістів Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета.
Убивства журналістів Георгія Гонгадзе і Павла Шеремета замовила одна й та сама людина. Про це колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін повторив в ефірі програми "БАЦМАН" головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Раніше Шокін заявляв про це в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"Це моя думка така. Вона базується на фактах, які я знаю", – сказав ексгенпрокурор.
Він зазначив, що це українець, але назве його прізвище, коли знову стане генпрокурором.
На уточнювальні запитання Бацман Шокін пояснив, що людина, яку він вважає замовником вбивства Гонгадзе і Шеремета, перебуває в Україні і є представником влади.
Шокін: Я запитав Деркача про плівки Порошенка – Байдена: "Де взяв?" Читайте повну версію інтерв'ю
Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року в Києві. У листопаді того самого року в одному з лісів Київської області виявили його тіло. 2009 року в Київській області знайшли останки черепа, який, за даними експертизи, належав журналісту. 22 березня 2016 року Гонгадзе поховали в Києві.
2008 року суд визнав винуватими в убивстві Гонгадзе трьох експрацівників МВС: Валерія Костенка й Олександра Поповича засудили до 12 років позбавлення волі, а Миколу Протасова – до 13. 2015 року Протасов помер у колонії. 2013 року за вбивство Гонгадзе до довічного позбавлення волі засудили ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, затриманого 2009 року.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили з метою дестабілізації ситуації в Україні. Розслідування ще не завершили, у справі проходить кілька осіб, зокрема військова медсестра Яна Дугарь, військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко. Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери відеоспостереження на шляху змовників.
Шокін був генпрокурором України з 10 лютого 2015 року до 3 квітня 2016 року.