Швець: Трампа уже вважають тим, хто зазнав імпічменту. Але практично відомо, що Сенат залишить його на посаді
Україні потрібно триматися якнайдалі від усіх процесів, пов'язаних з імпічментом президента США Дональда Трампа. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній радянський розвідник, однокурсник президента Росії Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець, який емігрував у США 25 років тому.
Президента США Дональда Трампа уже вважають тим, хто зазнав імпічменту, однак Сенат, найімовірніше, залишить його на посаді глави держави. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав колишній радянський розвідник, однокурсник президента Росії Володимира Путіна по інституту КДБ Юрій Швець, який емігрував до США 25 років тому.
"Процес імпічменту у США передбачає дві частини. Палата представників діє як своєрідне ФБР – проводить розслідування і за його результатами оголошує чи не оголошує імпічмент. Це як винесення обвинувачення у кримінальному праві. Тепер це має надійти в Сенат. І вже він на підставі розслідування має ухвалити рішення – усунути
За його словами, відставки попередніх президентів США Білла Клінтона і Річарда Ніксона не мали такого резонансу в країні, як імпічмент Трампу.
"Тепер щодо України. Україна опинилася в центрі цього процесу імпічменту. В Америці розберуться. Тут неабияка боротьба. Я не пам'ятаю такого. Коли Клінтона піддали імпічменту, такого напруження не було. Ніксон навіть не довів справу до голосування в Палаті представників – пішов у відставку сам. Зараз ситуація безпрецедентна за напруженням. У зв'язку з цим Україні потрібно триматися від усіх цих процесів якнайдалі. На жаль, я спостерігаю, що цього не відбувається. Я чув, що деякі гарячі голови намагаються умовити президента [Володимира] Зеленського якнайшвидше, мало не напередодні Різдва, приїхати в Америку з візитом. Цього робити не слід у жодному разі. Якщо він приїде, його будуть використовувати за повною програмою. Уявіть собі
На його думку, президент РФ Володимир Путін не зацікавлений у програші Трампа на виборах президента США у 2020 році.
"Варіант того, що Трамп програє наступні вибори, для Москви смерті подібний. Путін, як завжди, вляпався за повною програмою. Якщо наступним президентом стане демократ, то весь гнів демократів упаде на того, хто допоміг Трампу прийти до влади, а це Путін. Тобто для Путіна результат наступних президентських виборів у США – питання життя і смерті. Тому зараз на території України розгортають найактивніший захід російських спецслужб і Кремля, який має на меті масоване втручання в наступні президентські вибори у США руками України. Бувають такі критичні ситуації для Кремля, коли вони вимушено спалюють свою глибоко законспіровану агентуру, яка діє багато років. І ось деякі гарячі голови з числа цієї агентури в Україні зараз починають кричати, що давайте почнемо широкомасштабне розслідування", – сказав Швець.
Він зазначив, що особистий адвокат Трампа Руді Джуліані перебуває під слідством у США, зокрема через свої "витівки" в Україні.
"Спочатку говорили про [ексвіцепрезидента США Джо] Байдена і Burisma, зараз – зараз ідеться взагалі про всіх демократів. Це можуть робити тільки винятково корисні ідіоти (але я не думаю, що це так) або повністю залежні люди, які перебувають на утриманні і сліпо виконують накази Кремля. Вони намагаються втягнути Україну у скандал, з якого вона в доброму здоров'ї не вибереться. Водночас їхній друг Джуліані вже перебуває у США під слідством, зокрема у зв'язку зі своїми витівками в Україні. Тому переконливо рекомендую: жодних публічних рухів, які дали б можливість звинуватити Україну в тому, що вона відхиляється то в один, то в інший бік щодо американського політикуму, зараз бути не повинно. Потрібно день простояти та ніч протриматися і подивитися, що буде на президентських виборах. Бо, якщо переможуть демократи, ситуація для України (і для Кремля) буде зовсім іншою, ніж вона є зараз. Якщо залишиться Трамп, то гірше вже не буде", – резюмував співрозмовник.
24 вересня спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Із неї випливає, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
Демократи 10 грудня назвали статті, за якими обвинувачують Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування.
Трамп заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США, коли просив президента України Володимира Зеленського втрутитися у вибори президента США у 2020 році, вважають конгресмени.
У Білому домі заявили, що Трамп хоче якнайшвидшого розгляду питання про імпічмент у Сенаті.
Американський президент перед голосуванням у Палаті представників надіслав лист Пелосі. Він назвав розслідування на його адресу "безпрецедентним і антиконституційним зловживанням владою, що не має аналогів у майже 250-річній історії американського законодавства". Трамп висловив думку, що і Пелосі, і вся Демократична партія стали заручниками своїх найрадикальніших членів.
На засіданні ввечері 18 грудня Палата представників схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа. Він став третім президентом США, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Трамп назвав імпічмент незаконним і натякнув, що переможе на виборах президента США у 2020 році.