Ситник оголосив зауваження Углаві і догани двом іншим співробітникам НАБУ, що фігурували в розслідуванні "Наших грошей"
У березні програма "Наші гроші" повідомляла, що НАБУ викреслило фірму "Оптимумспецдеталь" із переліку фіктивних, що дало їй змогу продовжити співпрацю на корупційній основі з держконцерном "Укроборонпром". Директор НАБУ Артем Ситник за підсумками службового розслідування оголосив дисциплінарне стягнення трьом співробітникам, згаданим у журналістському розслідуванні, зокрема своєму заступнику Гізо Углаві.
Директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник оголосив зауваження своєму першому заступникові Гізо Углаві і догани ще двом співробітникам за порушення під час розслідування корупції в державному концерні "Укроборонпром". Як повідомила прес-служба бюро, розпорядження про дисциплінарне стягнення підписано 17 травня.
Рішенням директора НАБУ передувало службове розслідування, розпочате управлінням внутрішнього контролю (УВК) бюро після виходу в ефір розслідування програми "Наші гроші" про корупційні схеми в державному концерні "Укроборонпром".
В останній частині розслідування, яка вийшла 11 березня, ішлося, що НАБУ за посередництва свого позаштатного агента Євгена Шевченка викреслило фірму "Оптимумспецдеталь" із переліку фіктивних, що дало їй змогу продовжити співпрацю з держконцерном "Укроборонпром", зокрема продати танкові приціли на Харківський бронетанковий завод за значно завищеною ціною. У листі НАБУ, який показали журналісти, стоїть підпис Углави.
Рада громадського контролю при НАБУ 12 березня закликала Ситника усунути від виконання посадових обов'язків Углаву, а також заступника керівника третього відділу I підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка і детектива цього самого відділу Дмитра Литвиненка, яких згадували в матеріалах "Наших грошей".
Висновки службового розслідування УВК надало дисциплінарній комісії. Її засідання відбувалося у відкритому форматі, за участю представників Ради громадського контролю при НАБУ і міжнародних партнерів, розповіли в прес-службі.
"Я уважно вивчив матеріали службового розслідування і рекомендації комісії. Оскільки керівник Головного підрозділу детективів та детектив приховували матеріали переписки, неналежно виконували посадові обов'язки та неналежним чином організовували роботу з особами, які співпрацюють зі слідством, за сукупністю виявлених порушень вони отримали догани. Перший заступник, у діях якого вбачаю лише неналежну організацію роботи Головного підрозділу детективів, отримав зауваження", – заявив Ситник.
Директор бюро зазначив, що НАБУ посилить контроль за дотриманням працівниками норм етичної поведінки та вимог до конфіденційності співробітництва, а сам порядок такої взаємодії буде вдосконалено з урахуванням міжнародної практики.
"Ми визнаємо свої помилки і виправляємо їх", – підкреслив Ситник.
За даними журналістів програми "Наші гроші", фігуранти корупційної схеми в оборонному комплексі заробили мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому".
Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь тодішній перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор, колишній співробітник державного концерну "Укроборонпром" Віталій Жуков, директор компанії "Оптимумспецдеталь" Андрій Рогоза, а також нинішній глава "Укроборонпрому" Павло Букін. Фірму Рогози "Оптимумспецдеталь" називали головною ланкою схеми.
4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляли, що Національне антикорупційне бюро з відома свого директора умисно приховувало від прокурорів матеріали розслідування діяльності компанії "Оптимумспецдеталь". Державне бюро розслідувань почало провадження у справі про бездіяльність керівництва НАБУ після одержання матеріалів про розкрадання в держконцерні "Укроборонпром".