Ситник заявив, що не знає про можливу зустріч заступника глави НАБУ Углави з екс-міністром Ставицьким
За даними проекту "Слідство.Інфо", екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький 2015 року в Ізраїлі обговорював із заступником глави Національного антикорупційного бюро України Гізо Углавою можливу допомогу в закритті кримінального провадження. Глава НАБУ Артем Ситник нагадав, що тоді відомства ще не було, а Углава мав статус адвоката.
Національне антикорупційне бюро України ніколи не намагалося забрати в Генеральної прокуратури кримінальне провадження стосовно екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького. Про це під час брифінгу розповів глава НАБУ Артем Ситник, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Справи щодо цієї особи в НАБУ ніколи не було, жодної ініціативи витребувати її в НАБУ не виявляли. Ми вважаємо, що це зона відповідальності Генпрокуратури, і відбулася певна зустріч чинних керівників Генпрокуратури", – нагадав Ситник.
Говорячи про фотографії, оприлюднені на сайті проекту журналістських розслідувань "Слідство.Інфо", на яких Ставицький зустрічається з людиною, схожою на заступника глави НАБУ Гізо Углаву, Ситник зазначив, що Углава не повідомляв йому про свою зустріч зі Ставицьким під час співбесіди на посаду першого заступника директора НАБУ.
Він нагадав, що Углава є міжнародним експертом, запрошеним до України після Революції гідності.
"Із цією людиною працюю три з половиною роки. Це останній із міжнародних експертів, якого запросили до України тоді, коли навіть не було закону про НАБУ, і останній, хто досі обіймає посаду. На жаль, інші вже здалися та роз'їхалися", – підкреслив Ситник.
Він додав, що в січні – лютому 2015 року (за даними "Слідство.Інфо", зустріч відбулася саме тоді) не був знайомий з Углавою і ще не було НАБУ.
"Я не відкидаю, що будуть іще якісь фотографії, можливо, 2011-го або 2001 року... Можливо, він ще з кимось зустрічався. Людина досить багато прожила на світі і мала статус адвоката", – зауважив Ситник.
"Мені надають дуже багато інформації про моїх підлеглих, це спосіб дестабілізації колективу зсередини. Я впевнений у кожному з тих людей, які працюють у нас. Якщо хтось із наших людей порушує закон, ми будемо реагувати", – додав глава НАБУ.
Ставицький із 2007-го до 2010 року був головою правління НАК "Надра України", а з грудня 2012-го до лютого 2014 року обіймав посаду міністра енергетики України. Він виїхав із країни 27 лютого 2014 року.
У березні 2014 року в його квартирі в Києві був обшук, під час якого виявили 42 кг золота і майже $5 млн готівкою. Екс-чиновника підозрюють у розкраданні об'єктів комплексу відпочинку "Пуща-Водиця".
Улітку 2015 року Ставицький заявив, що живе в Ізраїлі. 6 травня 2016 року в ефірі телеканала "112 Україна" під час відеоз'єднання з Ізраїлем він показав ізраїльський паспорт на ім'я Натана Розенберга.
У квітні 2016 року Інтерпол на прохання української сторони оголосив його в міжнародний розшук. Того самого місяця Генпрокуратура попросила мін'юст Ізраїлю вручити Ставицькому повідомлення про підозру.
За даними проекту "Слідство.Інфо", 13 листопада 2016 року відбулася таємна зустріч заступників генпрокурора України зі Ставицьким, вона тривала приблизно годину. Представники ГПУ повідомили, що справді зустрічалися з екс-міністром, однак це було офіційно оформлене відрядження, а не таємна зустріч. Метою поїздки в Ізраїль співробітників ГПУ була перевірка готовності Ставицького до співпраці зі слідством, але він, за словами прокурорів, від операції відмовився.
В обвинувальному акті щодо екс-міністра фігурують статті Кримінального кодексу "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", "легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом", "підробка документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів" та "службове підроблення".
У травні 2017 року Інтерпол зняв Ставицького з міжнародного розшуку.
8 травня 2018 року у ГПУ повідомили, що завершили досудове розслідування стосовно Ставицького і передали справу до суду.