Скалецька: У МОЗ України багато людей, на котрих не можна покластися
За словами міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької, в її міністерстві є співробітники, які не розуміють, що таке державна служба.
Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 5 грудня, що в МОЗ багато людей, "на котрих не можна покластися".
"Усі зміни, котрі в охороні здоров’я за 28 років робилися або майже не робилися, в певній мірі пов’язані з тим, як функціонує структура МОЗ. За три місяці ми побачили, що з однієї сторони в МОЗ залучалися фахівці, оплата яких формувалася за залишковим принципом, у порівнянні з іншими міністерствами. З іншого боку, коли на МОЗ покладені і зовнішні реформи, і всередині зміни, і пілотний проєкт, то це все не допомагає робити реформи, а навпаки, розбалансує всі настрої, всі системні та операційні процеси", – заявила Скалецька.
Вона додала, що "треба щось одне". "Або ми робимо реформи для країни, і потім робота в міністерстві максимально налагоджується, або ми реформуємо міністерство, і вже потім реформоване міністерство береться до завдань. А так: хотіли одне і друге, а вийшло, що досить багато роботи потребує надзусиль понад традиційний робочий час. А є також працівники в міністерстві, котрі не розуміють, що таке державна служба і ким є державний службовець. Не розуміють, що доручення треба виконувати, а замість того придумують багато різних причин, чому вони не мають його виконати. Це все подає мені сигнал, що в міністерстві є дійсно дуже багато людей, на котрих не можна покластися", – зазначила міністерка.
29 серпня 2019 року Верховна Рада призначила главою МОЗ Скалецьку.
19 жовтня 2017 року Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Закон набув чинності 30 січня 2018 року. Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці вибирають сімейного лікаря та укладають із ним декларацію. Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року (пацієнтам мали почати надавати послуги за програмою "Безкоштовна діагностика"), але його запуск відклали. Зрештою з 1 липня почалася підготовка до наступного етапу реформи (вона передбачає комп'ютеризацію лікарень, їх оснащення належним обладнанням тощо).
За словами Скалецької, зміни на вторинному і третинному рівнях медицини (амбулаторна та стаціонарна медична допомога) мають розпочатися у 2020 році.