Слідство розглядає більше ніж 20 версій нападу на Гандзюк – Порошенко
Причетних до вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк буде притягнуто до відповідальності, хай би ким вони були, заявив президент України Петро Порошенко. За словами глави держави, країна повинна об'єднатися і зробити так, щоб розслідування було ефективним, швидким та прозорим.
Правоохоронці повинні продовжити розслідування вбивства співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк, незважаючи на те, що зараз затримано виконавців і організатора злочину. Про це 6 листопада на зустрічі з молоддю в Києві заявив президент України Петро Порошенко. Трансляцію виступу глави держави вів телеканал "112 Україна".
"Українське керівництво рішуче налаштоване на те, щоб притягнути до відповідальності причетних до вбивства, ким би вони не були. Але я хочу попередити, що політичні спекуляції не допоможуть розслідуванню справи, а тільки його заплутають. Я закликаю вас не робити піару на крові. Ми маємо об'єднатися і зробити так, щоб розслідування було ефективним, швидким і прозорим", – сказав він.
Порошенко додав, що напади на активістів не є частиною державної політики.
"Історія останніх років демонструє дуже ефективну співпрацю між владою та активістами", – додав президент.
Він підкреслив, що слідство розглядає більше ніж 20 версій нападу на Гандзюк. Жодну з них, за словами Порошенка, не залишать неопрацьованою.
Гандзюк облили кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла більше ніж 10 операцій.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку сірчаною кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
26 вересня Гандзюк записала відкрите звернення, перерахувавши факти десятків нападів на активістів, замовників яких не покарано.
4 листопада Гандзюк померла. Поліція перекваліфікувала кримінальну справу, відкриту за фактом нападу, зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство".
Кілька народних депутатів України вимагають створити тимчасову слідчу комісію Ради для розслідування фактів нападів на активістів у 2017–2018 роках, які перед смертю оприлюднила Гандзюк. Спікер українського парламенту Андрій Парубій говорив, що питання зі створенням ТСК у Раді має бути вирішено сьогодні.