Смешко – Кравчуку: Уявіть собі, Україна стала демократичною і заможною – це кінець авторитарній формі правління в Росії G

Смешко: Для Росії українське питання – це стратегічне питання №1

Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Як заявив у інтерв'ю першому українському президенту Леонідові Кравчуку лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України й ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко, Україна має нарощувати власні сили у боротьбі з агресією РФ.

Лідер партії "Сила і честь", колишній голова Служби безпеки України й ексначальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко висловив думку в інтерв'ю першому українському президенту Леонідові Кравчуку, яке вийшло на каналі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона у YouTube, що демократична та заможна Україна – це кінець авторитарній формі правління в Росії.

"Для Росії українське питання – це стратегічне питання №1. Щоб 1/6 земної кулі тримати разом, потрібен, по-перше, спільний ворог, і по-друге, успіхи, щоб пишатися собою... "Так, я живу не дуже гарно, але ми ж найсильніші". Ви думаєте, успіх Польщі, успіх Прибалтики, успіх Угорщини не позначився на ментальності росіян? "Їх підкупила Америка, наші колишні союзники нас зрадили..." Уявіть собі, Україна стала демократичною, заможною – це кінець авторитарній формі правління в Росії. Не допустити успіху України – це питання виживання імперії", – заявив Смешко.

За його словами, у Росії "все сфокусовано, щоб довести до стану, коли в Україні буде штучне управління під абсолютним контролем, якась союзна конфедерація, і ні про який європейський вибір навіть мови немає".

Він додав, що Україна має нарощувати власні сили у боротьбі з російською агресією.

"Ми повинні зрозуміти, що у нас немає друзів, не тільки на Сході, але й на Заході, і нарощувати свої сили", – сказав лідер партії "Сила і честь".

Смешко – Кравчуку: Ми повинні вимагати виконання Будапештського меморандуму. Проти нас не можна не тільки військову, але й економічну, політичну, дипломатичну сили застосовувати. Читайте повний текст інтерв'ю

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Переговори з урегулювання конфлікту в Україні тривають у мінському (Україна – Росія – ОБСЄ) і нормандському (Україна – Росія – Німеччина – Франція) форматах.