Стивідори попросили Зеленського розібратися з корупціонерами у морській галузі
За два місяці після візиту президента Володимира Зеленського в Одеський порт майже всі чиновники, підозрювані в корупції, залишаються на своїх місцях, заявили представники стивідорних компаній України у зверненні до глави держави.
Представники стивідорних компаній України просять президента Володимира Зеленського терміново втрутитися в ситуацію в морській галузі, оскільки за два місяці після його візиту в Одеський порт і критики керівництва підприємства майже всі чиновники залишаються на своїх місцях. Текст листа стивідорів до президента 19 вересня опублікував у своєму Facebook віцепрезидент Морської палати України Іван Ніякий.
"Морська галузь стурбована чутками про можливе призначення Юрія Лавренюка першим заступником міністра інфраструктури. Як ми неодноразово вам розповідали, Юрій Лавренюк є уособленням і автором буквально всіх корупційних схем, які досі працюють на українському ринку морських вантажних перевезень", – ідеться в документі.
Стивідори незадоволені також діяльністю заступника голови Адміністрації морських портів України Сергія Гронського, якого називають "найбільш довіреною особою Лавренюка в морській галузі". За інформацією авторів листа, він може одержати підвищення на посаді. Підписанти підкреслили, що готові зустрітися із Зеленським та надати всю необхідну інформацію.
Відкритий лист підписали Морська палата України, група терміналів ТІС, компанії Risoil S.A., "Трансшип" та P&O MaritimeUkraine. Представники низки компаній та організацій підтримали звернення до президента в коментарях у Facebook, серед них Асоціація морських агентств України (АМАУ), Асоціація контейнерних ліній України (АКЛУ), Асоціація судновласників України, комітет морського і річкового транспорту України при Торгово-промисловій палаті, компанії "Укрферрі" і "Новік Порт Сервіс", представники Одеського та Бердянського портів й інші учасники галузі.
Юрій Лавренюк із травня 2016 року обіймає посаду заступника міністра інфраструктури України, зазначено на сайті відомства. Курирує залізничний, морський та річковий транспорт, поштовий зв'язок, підприємства Міністерства інфраструктури України, а також питання внутрішнього контролю та безпеки на транспорті. Раніше працював у правоохоронних органах.
На початку вересня ексзаступник міністра інфраструктури, голова громадської організації "Інфраструктурна рада" Володимир Шульмейстер написав відкритий лист на адресу прем'єра Олексія Гончарука із закликом не допустити повторного призначення Лавренюка на посаду в уряді.
Зеленський відвідав Одеський морський торговий порт у липні цього року і розкритикував керівництво держпідприємства.
"Доходи у 2015 році – 1 млрд грн, у 2018-му – 421 млн грн. Чистий прибуток у 2015 році склав 397 млн грн, а у 2018 році – уже 19,2 млн грн. Зарплата директорату дуже цікава: у 2015-му – 14 тис. грн, а у 2018-му – 192 тис. грн. Може, ви скажете, що все нормально? Але мені здається, що щось не те", – сказав президент.