Зеленський – керівництву Одеського порту: Доходи у 2015 році – 1 млрд грн, у 2018-му – 421 млн. Ви скажете, що все нормально? Мені здається, що щось не те
За умов зниження доходів Одеського морського торговельного порту зарплата директорату зросла із 14 тис. грн у 2015 році до 192 тис. у 2018-му, заявив на нараді в Одесі президент України Володимир Зеленський.
Доходи порту Одеського морського торговельного порту (ОМТП) зменшилися, а зарплати й адміністративні витрати водночас зросли, заявив 13 липня керівництву компанії під час наради з розвитку морських портів в Одесі президент України Володимир Зеленський, повідомляють "Українські новини".
"Доходи у 2015 році – 1 млрд грн, у 2018-му – 421 млн, чистий прибуток у 2015 році склав 397 млн грн, а у 2018 році – уже 19,2 млн грн. Зарплата директорату дуже цікава: у 2015-му – 14 тис. грн, а у 2018-му – 192 тис. грн. Може, ви скажете, що все нормально? Але мені здається, що щось не те", – сказав президент.
Він додав, що в порту йому розповіли про "нормальне положення справ".
"А можна почути конкретні речі? Що тут узагалі відбувається? Не політичною мовою, а предметною?" – поставив вимогу глава держави.
Одеський порт протягом останніх трьох років утратив 15% вантажопотоку, і негативні тенденції тривають протягом останніх трьох років, зазначив заступник глави Офісу президента Олексій Гончарук.
"Вони показують, що прибутковість і чистий прибуток порту впали у 16 разів. Ми бачимо, що ефективність зменшується, а витрати зростають. У нас величезна кількість сигналів, що в морському порту діяльність здійснюється далеко не завжди в інтересах держави. Нас дуже цікавить практика, коли державні буксири віддаються [в оренду] за пів ціни приватним компаніям погодинно. Нас дуже цікавить, що єдиний в'їзд на державний порт контролює приватна компанія", – заявив він.
Перший заступник голови Одеської філії Адміністрації морських торговельних портів України (АМПУ) Олександр Зубик та в.о. директора ДП "Одеський морський торговельний порт" Віктор Войтко не змогли відповісти на ці запитання, зазначають "Українські новини", а негативну динаміку пояснили тим, що державний порт не займається стивідорною діяльністю, яку покладено на приватні компанії.
За даними агентства, на нараді не було голови Одеської філії АМПУ Ігоря Ткачука, його перший заступник повідомив, що Ткачук не зміг вчасно пройти митний контроль і затримався в дорозі.
"Українські новини" опублікували у своєму YouTube фрагменти наради, яку транслював 13 липня телеканал "Наш".
Про те що Ткачук займається махінаціями з державними буксирами і завдає порту та державі збитків, заявив 11 червня позафракційний народний депутат України Сергій Лещенко в ефірі "24 каналу". Політик стверджує, що призначення ексдепутата Вінницької міськради Ткачука на посаду голови Одеської філії Адміністрації морських портів України стало можливим завдяки прем'єр-міністру Володимирові Гройсману.
Прокуратура Одеської області навесні 2018 року відкрила кримінальне провадження проти керівників ОМТП у справі ТОВ "Екофлот", писало агентство УНІАН. Видання ZN.UA зазначало, що йдеться про можливу змову керівництва порту із приватними компаніями, які орендували в ОМТП два із 12 буксирів на невигідних для порту умовах.