Суд вирішує, чи дійсне рішення про арешт Гримчака, по батькові якого неправильно вказали у матеріалах справи
16 серпня Деснянський суд відправив під арешт Гримчака Юрія Михайловича, хоча підозрюваний у шахрайстві заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб – Юрій Миколайович. 17 серпня суд почав засідання щодо цього питання.
17 серпня в Деснянському райсуді Чернігова почалося засідання, на якому розглядають неправильне зазначення у рішенні про арешт по батькові заступника міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака. Про це повідомляє УНН.
16 серпня Деснянський райсуд заарештував Гримчака на 60 діб з альтернативою застави в розмірі 6 млн грн. Після оголошення рішення адвокатка Гримчака Тетяна Матяш вимагала звільнення свого підзахисного, оскільки в документі було неправильно вказано його по батькові – Михайлович, хоча Гримчак – Миколайович. Суддя назвала це опискою і пішла.
Агентство зазначає, що по батькові Гримчака було неправильно зазначено і в матеріалах справи, і в ухвалі суду про взяття чиновника під варту на два місяці, тому суд розглядає питання, чи дійсне рішення про арешт.
Суддя Деснянського райсуду Наталія Лямзіна пішла в нарадчу кімнату, інформує УНН.
Увечері 14 серпня стало відомо, що в будинку Гримчака проводять обшук.
У Національному антикорупційному бюро і Службі безпеки України заявили, що правоохоронці затримали заступника міністра та його помічника за вимагання у підприємця $1,1 млн. Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Гримчака затримали за те, що він і його помічник вимагали гроші за вплив на чиновників Мінкультури. Затримання пов'язане з будівництвом комплексу на Набережному шосе в Печерському районі Києва, ідеться в ухвалі суду на проведення обшуку, яку опублікувала у Facebook дружина Гримчака Юлія.
Адвокатка Гримчака Тетяна Матяш заявила, що правоохоронці під час затримання її підзахисного не фіксували факту передання грошей, замість доларів у нього виявили календарики.
У МінТОТ стверджують, що затримання Гримчака не стосується його роботи у відомстві. У Мінкульті заявили, що не погоджують проєктів будівництва або реконструкції будівель в історично населених місцях, зокрема у місті Києві.
Пізніше в НАБУ додали, що заступника міністра також підозрюють у тому, що він за $80 тис., використовуючи свої зв'язки, обіцяв забезпечити цій приватній компанії ухвалення необхідного судового рішення у Верховному Суді. Заступник міністра нібито мав звернутися до заступниці генерального прокурора, щоб "остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду)".
15 серпня Гримчаку оголосили про підозру за статтею про шахрайство.