Труба назвав фейками оприлюднені аудіозаписи нібито з його голосом
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що не збирається звільнятися з відомства через опубліковані на Telegram-каналі "Трубу прорвало" аудіозаписи нібито з його голосом.
20 листопада під час брифінгу директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що оприлюднені на Telegram-каналі "Трубу прорвало" аудіозаписи нібито з його голосом – фейк, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Декого цікавить інформація з приводу, можливо, розмов директора ДБР на тих записах, які були оприлюднені. Я із цього приводу скажу наступне. Посада директора ДБР – це посада, яка пов'язана постійно з найбільшими ризиками, які лише можуть бути... Коли ДБР буде ставати ефективнішим і ще більш незалежним, є велика кількість бажаючих, інколи ці бажаючі об'єднуються. Я як керівник постійно розумію, що щодо мене, щодо новоствореного правоохоронного органу можуть бути провокації, можуть бути фейки. Я давно очікував і я впевнений, що на тому буде поставлено відповідну крапку. Ці публікації – це фейк і провокація. Вони мене не зламали... Я не буду коментувати жодних фейків і провокацій", – сказав Труба.
Він заявив, що не збирається звільнятися з Держбюро розслідувань.
"Цікавить питання, чи я буду подавати у відставку. Не буду. За цей період часу зроблено надзвичайно багато. Ще більше мені необхідно зробити для того, щоб ДБР було незалежним правоохоронним органом. І для тих людей я скажу: "Державне бюро розслідувань продовжує працювати і зараз мене очікують у ДБР, оскільки готуються і є проєкти нових підозр у багатьох резонансних кримінальних провадженнях", – додав Труба.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом установлення прослуховування в кабінеті директора ДБР.
"Кримінальне провадження, якщо не помиляюся, було розпочато 21 вересня цього року у зв'язку з виявленням [засобів для прослуховування] у керівника правоохоронного органу, керівника новоствореного правоохоронного органу, який дає вже перші результати. Я наголошую, ми лише розпочинаємо працювати. І в цьому кримінальному провадженні робота проводиться спільно із процесуальними керівниками. І є прогрес. Ми знаємо багато відповідей на ті питання, які цікавлять не лише мене, оскільки прослушка була поставлена в моєму кабінеті, а які цікавлять і суспільство. Я сподіваюся, що найближчим часом ви почуєте про результати цього розслідування, а вони будуть", – заявив Труба.
20 листопада на Telegram-каналі "Трубу прорвало" оприлюднили записи з розмовами. Автори стверджують, що на них зафіксовано бесіди Труби у своєму кабінеті про розслідувані відомством справи. Нібито вказівки, кого допитувати, кого "підвісити", а кого "доганяти", надходять безпосередньо з Офісу президента. Головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що його джерела підтверджують достовірність опублікованих у Telegram аудіозаписів.
Президент України Володимир Зеленський сказав, що поки що не може коментувати, але вивчить це питання.
16 листопада нардепи підтримали звільнення Труби після набуття чинності змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР та перезапуску відомства. Нардеп від групи "За майбутнє" Тарас Батенко поставив відповідну правку №320 на підтвердження, але парламентарії не встигли розглянути законопроєкт 15 листопада, наступне пленарне засідання Ради має відбутися 3 грудня.