"Це мільярди доларів". Зеленський заявив, що банківський закон дає зелене світло для отримання фінансової допомоги

Зеленський: Незважаючи на всі чутки та звинувачення, на весь бруд, тиск, Рада ухвалила багатостраждальний банківський закон
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський подякував депутатам Верховної Ради за ухвалення так званого банківського закону, "незважаючи на всі звинувачення, бруд і тиск".

Президент України Володимир Зеленський заявив, що банківський закон, ухвалений сьогодні Верховною Радою, дає можливість отримати "важливу фінансову підтримку". Про це він заявив у відеозверненні, опублікованому 13 травня у Facebook.

"Сьогодні відбулося засідання Верховної Ради України. Я дякую кожному нашому народному депутату. Незважаючи на всі чутки та звинувачення, на весь бруд, тиск, ви ухвалили багатостраждальний банківський закон. Ваше рішення стало зеленим світлом для отримання Україною важливої фінансової підтримки – це мільярди доларів", – підкреслив він.

У грудні 2019 року Україна і МВФ домовилися про програму розширеного фінансування (EFF) строком на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд). Жодного траншу за цією програмою Київ поки що не отримав. У МВФ заявили, що розглядають варіант серйознішої фінансової підтримки України в період пандемії коронавірусу. 7 травня представник МВФ Джеррі Райс оголосив, що Фонд і Україна переорієнтувалися з раніше погодженої 36-місячної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand-by. Україна розраховує отримати приблизно $5 млрд протягом 2020–2021 років.

Перед наданням кредиту МВФ наполягав на відкритті ринку землі та забороні повернення націоналізованих банків колишнім власникам (цей документ, зокрема, унеможливить повернення "ПриватБанку" бізнесмену Ігореві Коломойському). Директорка-розпорядниця Фонду Крісталіна Георгієва зазначала, що ухвалення цих документів "дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди із ширшим доступом, ніж передбачали раніше".

Закон про земельну реформу Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року. Ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. Законопроєкт про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності парламент ухвалив 13 травня.