Центр протидії корупції закликав кваліфікаційно-дисциплінарну комісію звільнити Холодницького
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначив, що член кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Олександр Ковальчук у своєму висновку підтвердив, що дії глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького є грубим проступком, який може бути причиною звільнення.
Центр протидії корупції закликає кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів звільнити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назара Холодницького. Про це йдеться в листі голови ЦПК Віталія Шабуніна до голови КДКП Віталія Грушковського, який було оприлюднено на сайті центру 4 липня.
Шабунін нагадав, що член КДКП Олександр Ковальчук у своєму висновку підтвердив, що дії Холодницького є грубим проступком, який може бути причиною звільнення, але у КДКП заявили, що можуть винести Холодницькому догану.
"Твердження щодо відсутності у КДКП права ініціювати звільнення керівника САП не відповідає дійсності. Ч. 3 ст. 51 закону України "Про прокуратуру" чітко визначає підстави припинення повноважень будь-якого прокурора і дає КДКП можливість винести рішення про неможливість подальшого перебування Холодницького на посаді прокурора. Таке рішення КДКП має винести, якщо підтвердить, що проступок керівника САП є грубим порушенням... Вимагаємо від КДКП утриматися від маніпуляцій із законом та ініціювати звільнення керівника САП", – ідеться в листі.
Шабунін заявив про маніпуляції нормами законодавства.
"Така маніпуляція нормами закону "Про прокуратуру" дарує Холодницькому повний імунітет від звільнення. Зафіксувавши у висновку правдивість усіх звинувачень, КДКП згідно із законом не просто має право, а зобов'язана рекомендувати звільнити Холодницького з посади прокурора", – цитує Шабуніна прес-служба ЦПК.
Холодницький очолив новий підрозділ ГПУ – Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 1 грудня 2015 року.
У березні 2018 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро кілька тижнів прослуховувало кабінет Холодницького. Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що прослуховування в кабінеті Холодницького зафіксувало, як він "зливав" інформацію про майбутні обшуки і тиснув на посадових осіб. За словами глави НАБУ, ці дані, зокрема, стосувалися розслідування проти Труханова, якого слідство підозрює в причетності до схеми із завдання збитків місцевому бюджету Одеси.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко і Ситник надіслали у КДКП скарги на Холодницького. Останній називав ситуацію провокацією і запевняв, що ніхто не зможе змусити його звільнитися.
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів може розглянути висновки Ковальчука 24 липня, уточнила "Українська правда".
Згідно з висновками доповідача КДКП, копію яких 2 липня опублікувало видання INSIDER, Холодницький, найімовірніше, збереже свою посаду, незважаючи на скандал із прослуховуванням.