Турчинов обговорив питання врегулювання у Придністров'ї з віце-прем'єром Молдови

Турчинов зустрівся з Лєснік
Фото: turchynov.com

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов та віце-прем'єр із питань євроінтеграції Молдови Крістіна Лєснік обговорили контроль міжнародних спостерігачів за сховищем боєприпасів у селі Колбасна на території невизнаного Придністров'я за 1,5 км від українського кордону.

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов 19 вересня обговорив питання врегулювання ситуації в невизнаному Придністров'ї з віце-прем'єром із питань євроінтеграції Молдови Крістіною Лєснік. Про це повідомила прес-служба РНБО.

Співрозмовники приділили увагу питанню контролю міжнародних спостерігачів за сховищем боєприпасів у селі Колбасна на території Придністров'я за 1,5 км від українського кордону.

"За словами Турчинова, РФ грубо порушила взяті на себе зобов'язання щодо вивозу боєприпасів та зброї, що знаходяться на російській військовій базі, та "утримуючи там незаконно свій військовий контингент, який є центром дестабілізації в регіоні", – зазначили у прес-службі.

Секретар РНБО підкреслив, що Україна підтримуватиме Молдову на шляху євроінтеграції.

Лєснік зазначила, що Молдова вважає Україну надійним партнером, тому зацікавлена в інтенсифікації співробітництва, зокрема й у питаннях демілітаризації Придністров'я та його подальшої інтеграції в Молдову, додали у прес-службі РНБО.

Придністров'я оголосило про суверенітет 1990 року, однак світова спільнота незалежності регіону не визнала. У середині 90-х у Придністров'я було введено контингент російських миротворчих сил.

За даними Молдови, на території Придністров'я перебуває близько 1400 російських військових, без урахування членів миротворчої місії в зоні безпеки біля річки Дністер.

У серпні 2017 року Молдова попросила внести питання про повне виведення російських військових із Придністров'я до порядку денного 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Постпред Росії в ООН Василь Небензя назвав ініціативу "не дуже дружньою і достатньо несподіваною".

22 червня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію "Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил із території Республіки Молдова". За ухвалення резолюції проголосували 64 країни, проти – 15, утрималися 83 делегації.

У відповідь у невизнаному Придністров'ї відмовилися виводити російські війська.