Турчинов заявив, що Україна має підтримати Туреччину в боротьбі з російською агресією
Україна і Туреччина мають зупинити ескалацію російської воєнної агресії, міжнародний тероризм і злочини проти людства, відновити безпеку та мир у всьому світі, заявив колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
Після атаки на турецьких військових у Сирії Україна має висловити свою підтримку Туреччині як своєму стратегічному партнеру та об'єднати зусилля у протидії агресивній російській політиці. Таку думку висловив колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
"Тільки спільними зусиллями можна зупинити ескалацію російської військової агресії, міжнародний тероризм і злочини проти людства, відновити безпеку та мир у всьому світі", – ідеться в повідомленні на сайті Турчинова.
Він нагадав, що втручання РФ у протистояння на Близькому Сході, з країнами якого Росія не має спільних кордонів, призводить до людських жертв і хвилі біженців у країни ЄС, а також створює додаткову небезпеку для Європи в умовах епідемії коронавірусу.
"Причина цього – намагання військово-політичного керівництва РФ повністю зруйнувати світову політичну архітектуру, систему стримувань і противаг, континентальну та світову безпеку", – вважає Турчинов.
Він підкреслив, що відкриту фазу воєнного протистояння президент РФ Володимира Путін почав з агресії проти України в лютому 2014 року.
"Необхідно відновити й посилити реалізацію спільних із Туреччиною масштабних програм військово-технічного співробітництва, координацію та взаємодію українських військових із військовими Туреччини та країн – членів НАТО в басейні Чорного моря, ініціювати міжнародні переговори на високому рівні щодо протидії використання Криму для розповсюдження військової агресії РФ у Чорноморсько-Середземноморському басейні, а також посилення міжнародного тиску щодо відновлення суверенітету України на тимчасово окупованій території півострова АР Крим", – зазначив екссекретар РНБО.
27 лютого внаслідок удару по Ідлібу загинуло 33 турецьких військових. Губернатор турецької провінції, яка примикає до кордону Сирії, Хатай Рахмі Доган заявив, що авіаудару завдали "війська сирійського режиму". У міністерстві оборони РФ заявили, що турецькі військовослужбовці "перебували в бойових порядках терористичних формувань", і відкинули свою причетність до удару.
У відповідь на обстріл позицій турецьких військових у сирійській провінції Ідліб Туреччина завдала приблизно 200 ударів по позиціях сил, підконтрольних президенту Сирії Башару Асаду.
Турецькі військові перебувають в Ідлібі, останній сирійській провінції, яку частково контролює опозиція, у межах підписаної 2017 року угоди про зони деескалації в Сирії.
Ситуація в Ідлібі загострилася на початку лютого 2020 року, коли внаслідок артобстрілу в Ідлібі загинуло п'ятеро турецьких військовослужбовців. Анкара поклала відповідальність за удар на сили, підконтрольні Асаду, та атакувала їхні позиції.
У зв'язку з ескалацією ситуації в Сирії НАТО 28 лютого проведе екстрене засідання.
З 2011 року в Сирії триває воєнний конфлікт. У бойових діях у різний час брали участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики "Ісламської держави", а також збройні сили РФ, США, Ірану та Туреччини. У конфлікті Туреччина надає військову підтримку сирійській опозиції, а Росія – урядовим силам.