Туск уважає "нерозумними" жорсткі формулювання поправок про українських націоналістів у польському законі про Інститут нацпам'яті
В інтересах Варшави і Києва побудувати фундамент для об'єднання, а не конфлікту, вважає президент Європейської ради Дональд Туск.
Жорсткі формулювання поправок щодо українських націоналістів, внесені в закон про Інститут нацпам'яті Польщі, не є "розумним підходом", оскільки навряд чи допоможуть країнам домовитися. Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск в інтерв'ю польському каналу TVN24 13 липня.
"Мова не йде про те, щоб не говорити правди, бо правда необхідна для об'єднання, але в інтересах Варшави і Києва побудувати фундамент для об'єднання, а не конфлікту... Мені не здаються розумним підходом такі жорсткі формулювання в законі, тому що так навряд чи можна чогось досягти. Найімовірніше, буде реакція іншої сторони, і зрештою ми посваримося. Сьогодні я не повинен говорити, хто від цього потиратиме руки, оскільки з Варшави та Києва лунають непривітні сигнали", – сказав Туск.
Він зазначив, що після Другої світової війни Польща досягла згоди з Німеччиною, але для цього довелося докласти багато зусиль.
"Цього ми потребуємо і з Україною. Але не варто порівнювати із ситуацією Польщі та Німеччини. Україна бореться за свою незалежність, Україна потребує підтримки як ніколи раніше", – сказав Туск.
1 лютого 2018 року у Польщі ухвалили поправки в закон про Інститут нацпам'яті, що встановили кримінальну відповідальність за заперечення участі українських націоналістів і членів українських організацій, які співпрацювали із німецьким Третім рейхом, у злочинах проти поляків у 1925–1950 роках.
Українська влада засудила цей документ.