У ГПУ призначили голову департаменту щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту

Департамент створили 22 жовтня
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com

До призначення на посаду керівника департаменту нагляду за кримінальними провадженнями щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Юрій Рудь був начальником управління процесуального керівництва щодо кримінальних проваджень Головної військової прокуратури.

Головою новоствореного департаменту нагляду за кримінальними провадженнями щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, став Юрій Рудь. Про це 2 грудня поінформували у пресслужбі Генпрокуратури.

У ГПУ зазначили, що в цей департамент передадуть більше ніж 200 кримінальних проваджень.

"Мова йде про глобальні та резонансні злочини, зокрема Іловайську та Дебальцевську трагедії, збиття літаку рейсу MH17, захват АР Крим, "справу моряків", а також факти розв’язання та ведення збройної агресії Росії, системного катування та вбивства полонених українських військових і цивільного населення", – розповіли у пресслужбі.

Рудь раніше був начальником управління процесуального керівництва щодо кримінальних проваджень Головної військової прокуратури. Він забезпечував організацію досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних справах щодо "розв'язання та ведення агресивної війни проти України представниками влади і збройних сил РФ, порушення законів та звичаїв ведення війни, вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки і тероризму".

Департамент нагляду за кримінальними провадженнями щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, було створено в Генпрокуратурі 22 жовтня 2019 року.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Відразу після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які вона демонструє.