У конкурсі на посади в українському Держбюро розслідувань брали участь агенти іноземних спецслужб – поліграфолог
Пріоритетним запитанням під час перевірки на поліграфі кандидатів на посади в Державному бюро розслідувань стало "перебування на агентурному зв'язку у спецслужбі іншої держави", зазначила поліграфолог Тетяна Морозова.
Під час перевірки на поліграфі кандидатів на посади в Державному бюро розслідувань (ДБР) було виявлено агентів іноземних спецслужб. Про це в опублікованому 7 серпня інтерв'ю "Укрінформу" повідомила керівник групи поліграфологів, які проводили конкурс у ГБР, Тетяна Морозова.
За її словами, пріоритетним запитанням під час перевірки на поліграфі стало "перебування на агентурному зв'язку у спецслужбі іншої держави". Виявили "не одну людину".
"Поліграф є величезною перепоною для потрапляння антидержавних елементів у правоохоронні структури. Цікаво, що такі люди нерідко були правильно підібрані – зовні вони відповідали критеріям громадських активістів: ніяких скандалів, ніяких куплених авто на гроші бабусі, що поралася все життя в городі", – сказала Морозова.
Вона навела приклад людини, яку викрили за допомогою детектора брехні.
"Людина у 2014 році звільнилася з правоохоронних органів і виїхала на окуповану територію, де була півтора року, через півтора року повернулася в Україну, займалася приватною юридичною практикою – і раптом вирішила присвятити себе службі в новоствореному правоохоронному органі. За допомогою поліграфа ми з'ясували, чим він займався на цій окупованій території, як виявилося – зовсім не сільським господарством", – зазначила поліграфолог.
Людина йшла у ДБР "із конкретним завданням", уважає вона.
"Формально він потрапляє в пільговий відсоток для вступу на службу, тому що останні роки не працював у правоохоронних структурах, у нього є досвід, у нього є юридична освіта. Але в той час, коли його колишні колеги зі зброєю в руках відстоювали незалежність України, він звільнився з органів, отримав вихідні виплати, пенсію – і пішов на ту територію і працював там у так званих держорганах самопроголошеної республіки", – підкреслила Морозова.
Закон про Держбюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент підписав його в січні 2016 року, а 1 березня документ набув чинності.
У листопаді 2017 року було обрано керівництво ДБР.
У квітні 2018 року відкрили конкурс на 700 посад у відомстві. Свої кандидатури подали 5 тис. осіб.
ДБР планує почати роботу у вересні 2018 року.
У серпні глава ДБР Роман Труба повідомив, що визначено 75 переможців на посади слідчих ДБР.
Тільки слідчі Держбюро мають право займатися розслідуванням злочинів, скоєних екс-президентами, вищими державними чиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генеральної прокуратури України, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями, чиновниками антикорупційних органів.