У Мінську намагаються домовитися про три нові точки розведення сил і засобів на Донбасі – Єрмак
Попередньої домовленості про погодження нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі досягли у грудні 2019 року в Парижі, нагадав глава Офісу президента України Андрій Єрмак. Минулого року розведення відбулося на трьох ділянках: у Петрівському, Золотому і Станиці Луганській.
У межах тристоронньої контактної групи триває погодження трьох ділянок на лінії зіткнення на Донбасі, де в майбутньому може відбутися розведення сил і засобів. Як повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН", про це на брифінгу 13 березня заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
"Тривають консультації та робота наших фахівців із визначенням з гуманітарної точки зору нових трьох пунктів, на яких може бути [проведено] розведення сил і засобів. Як ви знаєте, це рішення було ухвалено на паризькому саміті наприкінці минулого року, і його має бути виконано", – сказав Єрмак.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Основною умовою початку розведення військ є дотримання режиму припинення вогню в цих районах протягом семи днів.
Протягом 2019 року сторонам конфлікту вдалося домовитися про розведення сил і засобів на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області, Золотому і Станиці Луганській Луганської області. Українська сторона фіксувала обстріли Золотого вже після відведення озброєнь.
9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони, зокрема, домовилися погодити розведення сил і засобів у трьох нових точках. Президент України Володимир Зеленський підкреслював, що це мають бути "гуманітарні ділянки".