У Нацполіції повідомили комісії ВР, що усунули кума підозрюваного в організації нападу на Гандзюк від слідства у її справі – ЗМІ
На закритій частині засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування вбивства чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк поліцейські повідомили, що кума підозрюваного Сергія Торбіна перевели на іншу посаду у поліції, не пов'язану зі слідством у справі, пише INSIDER.
15 листопада на закритій частині засідання тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради у справі про вбивство чиновниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк депутати запитували у поліцейських, чи мав доступ до матеріалів розслідування кум підозрюваного в організації замаху Сергія Торбіна. Про це пише INSIDER із посиланням на джерела в комісії.
"У присутніх представників поліції Херсонщини також питали, чи правда, що херсонський поліцейський керівної посади К., напряму причетний до розслідування і розшуку підозрюваних у справі Гандзюк, виявився при цьому кумом підозрюваного Торбіна", – розповіли виданню.
Джерела додали, що поліцейські не заперечували цього факту, проте зазначили, що "як тільки це з'ясували, то одразу перевели його працювати на іншу посаду, яка вже не мала стосунку до слідства".
"Логічно припустити, що кумівство з'ясувалося, коли підозру вже оголосили Торбіну і компанії. Це означає, що до цього, під час етапу слідства, коли провину намагалися повісити на екс-підозрюваного Миколу Новікова, не останньою фігурою слідства був кум теперішнього підозрюваного в організації вбивства Каті Гандзюк. Залишається відкритим питання про роль К. у формуванні першої, "помилкової" (щоб не сказати "підставної") версії з Новіковим", – розповіли члени ТСК.
Один із учасників комісії сказав виданню, що вже має уявлення про приблизну картину подій і вважає, що цю саму картину бачать правоохоронці, "але велике питання, чи будуть вони працювати по ній".
На сторінці "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook, яку ведуть друзі Гандзюк, повідомляють, що кум і близький друг Торбіна – заступник начальника карного розшуку херсонського главку поліції Сергій Курділов.
"Курділов давав наказ арештовувати стрілочника. І цей наказ давав не просто так", – заявили вони.
Друзі Гандзюк звинуватили Курділова в саботажі розслідування і запідозрили, що в курсі фальсифікації були також керівник карного розшуку Херсонщини Олександр Ковальов та голова херсонської поліції Артур Мєріков.
"Курділова оперативно "заховали" подалі від Херсону на посаді в.о. начальника Високопільського відділу поліції, але збираються повернути назад у херсонський главк, коли "стихне шум". Жодної санкції до керівництва саботажника – голови ГУНП Артура Мєрікова – застосовано не було. Більше того, Мерікову за 74 дні після замаху на вбивство Каті було вручено погони генерала поліції 3-го рангу", – заявили активісти.
Комісію з розслідування нападів на активістів Верховна Рада створила 6 листопада. 8 листопада відбулося її перше засідання. Члени комісії запросили на засідання 15 листопада представників Гандзюк, МВС, СБУ, Генпрокуратури, мера Херсона, голову Херсонської облдержадміністрації, першого слідчого і процесуального керівника у справі. Однак влада Херсонської області повідомила, що не може прибути до Києва у зв'язку із роботами з початку опалювального сезону.
31 липня Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. Вона померла 4 листопада в одній з київських лікарень.
У справі Гандзюк заарештували ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, а також Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань.
Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.
12 листопада правоохоронці заарештували помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського без можливості внесення застави. Його підозрюють у передаванні грошей Торбіну. Замовників злочину досі не назвали.