До Ради проходить чотири партії, лідером є "Слуга народу" – опитування
Згідно з опитуванням Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, проведеним у другій половині травня, якби вибори відбувалися найближчим часом, до парламенту пройшли б партії "Слуга народу" президента Володимира Зеленського, "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність" екс-президента Петра Порошенка та "Батьківщина" Юлії Тимошенко.
Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчим часом, до парламенту пройшли б чотири політичні партії. Про це свідчать дані опитування Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, опубліковані 3 червня.
Серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, результати розподілено так:
- 40,9% – за партію "Слуга народу" президента Володимира Зеленського;
- 11,1% – за партію "Опозиційна платформа – За життя";
- 10,5% – за партію "Європейська солідарність" екс-президента України Петра Порошенка;
- 9,3% – за партію "Батьківщина" Юлії Тимошенко;
- 4,9% – за партію "Сила і честь" колишнього голови Служби безпеки України, екс-начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка;
- 4,8% – за партію "Громадянська позиція" колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка;
- 3,3% – за партію "Голос" музиканта Святослава Вакарчука;
- 2,7% – за Радикальну партію Олега Ляшка;
- 2,4% – за Опозиційний блок;
- 2,3% – за партію "Свобода";
- 1,7% – за партію "Самопоміч" мера Львова Андрія Садового;
- 1,5% – за партію "Українська стратегія" прем'єра Володимира Гройсмана;
- 1,3% – за "Громадсько-політичну платформу Надії Савченко".
Інші політсили набирають менш ніж 1% голосів.
Отже, якби вибори відбувалися найближчим часом, до парламенту пройшли б партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність" і "Батьківщина".
Опитування проводили із 15-го до 31 травня методом особистого інтерв'ю з респондентами за стандартизованою анкетою. Було опитано 2100 осіб віком від 18 років у 24 областях і Києві. Стандартне відхилення вибірки у 2 тис. респондентів становить 1,2–2,2%.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочато виборчий процес.