У справі про вбивство Шеремета слідчі виконали 95% роботи, яку можна було виконати – радник глави МВС
Під час розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета правоохоронці опитали майже 2 тис. людей і проаналізували 150 терабайт інформації, заявив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.
Слідчі у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета виконали 95% роботи, яку можна було виконати, сказав радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко в коментарі "Радіо Свобода".
"Розслідування, наскільки можна було його провести впродовж цього року, практично в деталях було проведено. У нас майже 2 тис. опитаних, 150 терабайтів інформації, яка проаналізована зараз, із якої зроблено висновки. І ми розуміємо, що є певне коло підозрюваних осіб, ми також розуміємо, що ці підозрювані особи можуть зараз переховуватися, і, скоріше за все, переховуються. Через те я розумію, що правоохоронна система в своїй частині слідства на даний момент зробила 95% роботи, яку можна було зробити, виходячи з тих даних і з тих доказів, які можна було зараз зібрати", – зазначив він.
Варченко підкреслив, що в розвинених країнах розкривають не більше ніж 30% замовних убивств від загальної кількості.
Він додав, що остаточних доказів того, що у вбивстві Шеремета є російський слід, наразі немає: "Слідство зараз чітко не вказує, що це Росія. Але воно розглядає версію про російський слід і бажання дестабілізувати ситуацію в Україні".
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" та його цивільній дружині Олені Притулі.
Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, помилкове вбивство (замість власниці видання "Українська правда" Олени Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на "Радио Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.
У червні 2017 року голова парламентського комітету з питань свободи слова й інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомляла, що в межах досудового розслідування у справі Шеремета допитали понад 3000 людей, серед них і очевидців вибуху, і вилучили відеозаписи з камер спостереження.
У Комітеті захисту журналістів заявили, що будуть ініціювати міжнародне розслідування вбивства Шеремета.
1 липня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що в розслідуванні щодо загибелі Шеремета серйозного прогресу поки не спостерігають.
11 липня на зустрічі з родичами Шеремета та представниками Комітету захисту журналістів президент України Петро Порошенко заявив, що правоохоронні органи мають найближчим часом публічно відзвітувати про результати слідства.