"У зоні ризику понад тисяча арештованих". Луценко розкритикував рішення КСУ за скаргою Савченко
Конституційний Суд України за скаргою позафракційної народної депутатки Надії Савченко визнав такою, що не відповідає Основному закону, статтю Кримінального кодексу, згідно з якою до підозрюваних у злочинах проти основ нацбезпеки не можна застосовувати інші запобіжні заходи, окрім тримання під вартою. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, через це рішення більш ніж тисячі заарештованих за підозрою в тероризмі можуть змінити запобіжний захід.
Юрій Луценко розкритикував ухвалене за скаргою позафракційної народної депутатки Надії Савченко рішення Конституційного Суду України (КСУ), згідно з яким арешт не може бути єдиним запобіжним заходом для підозрюваних у держзраді й тероризмі.
2 липня він написав у Facebook, що у зв'язку із цим більш ніж тисяча підозрюваних у таких злочинах перебуває "в зоні ризику" і, відповідно, може оскаржити арешт.
Луценко зазначив, що після ухвалення КСУ цього рішення суд дав можливість вийти під заставу 570 тис. грн гендиректору підприємства – спонсора терористів "ЛНР", якого затримали з посвідченням "учасника бойових дій" проти України.
"Це сталося в той самий день, коли терористи розстріляли медичний автомобіль ЗСУ. Завтра – суд над найціннішим для Кремля арештантом – громадянином [підозрюваним у держзраді головредом "РИА Новости Украина" Кирилом] Вишинським. Днями – апеляція [підозрюваному в посяганні на територіальну цілісність України і створенні "ЛНР", колишньому голові фракції Партії регіонів Сергію] Єфремову. Нема слів. Закон без справедливості", – додав він.
7 жовтня 2014 року Верховна Рада доповнила ст. 176 КПК положенням про безальтернативне тримання під вартою осіб, яким висунуто підозри за статтями про тероризм, державну зраду, сепаратизм та інші злочини проти основ державної безпеки.
25 червня КСУ скасував дію цього положення.
Авторами конституційної скарги, за даними сайта суду, були позафракційна депутатка Верховної Ради Надія Савченко, обвинувачена у тероризмі, ексголова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, підозрюваний у державній зраді, а також колишній селищний голова з Донецької області Ігор Костоглодов, якому висунуто обвинувачення в посяганні на територіальну цілісність України.