Угорщина може засновувати в себе будь-які посади. Головне, щоб в України була сильна армія та зростала економіка – нардеп Горват
Амбіції угорців щодо розширення території своєї країни не реалізовуються, тому Будапешт вдається до випадів на адресу України. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив член групи з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, нардеп від БПП Роберт Горват, коментуючи заснування в Угорщині посади урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області.
Україна повинна сконцентруватися на посиленні власної армії та зростанні економіки, щоб нівелювати для себе негативні наслідки зовнішньої політики Угорщини. Про це виданню "ГОРДОН" заявив член групи з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, нардеп від БПП Роберт Горват.
У такий спосіб він прокоментував заснування в Угорщині посади урядового уповноваженого, відповідального за розвиток Закарпатської області. У зв'язку з цим у МЗС України висловили протест і викликали в міністерство тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні.
"Угорщина може засновувати в себе будь-які посади. Головне, щоб в України була сильна армія та зростала економіка. Ось на чому треба сконцентруватися нам. Якщо з цим в Україні все буде гаразд, ми зможемо всім "показувати дулі". І нас не хвилюватиме, що там собі вигадав Будапешт", – зазначив нардеп.
За його словами, в Угорщини немає можливостей для розширення своєї території.
"Колись Угорщина була великою країною. Мабуть, залишилися ще імперські нахили. У них навіть у закладах громадського харчування висять карти країни в колишніх кордонах. Але амбіції угорців щодо розширення території своєї країни не реалізовуються. Звідси й усі ці випади на адресу України. Ну і що з цього? Ми маємо усталені кордони країн Європи. У який узагалі спосіб Угорщина може розраховувати на наше Закарпаття? Це неможливо. Зрештою, Угорщина – не США та не Китай, а маленька країна, де лише 11 млн населення. На Закарпатті діаспора етнічних угорців – 152 тис. Усі ці крики угорської влади з планами на відродження Австро-Угорщини так криками і залишаться. Подобається їм це чи ні", – підкреслив нардеп.
Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого у вересні 2017 року Верховною Радою закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні. Угорщина висловила занепокоєння стосовно майбутнього угорської меншини в Україні. Закон уже набув чинності, але для врегулювання ситуації Київ запропонував продовжити термін імплементації мовної статті до 2023 року (ухвалений закон передбачає, що вона набуде чинності у 2020-му).
Переговори між Києвом і Будапештом тривають. У МЗС Угорщини попередили, що через закон "Про освіту" Будапешт буде блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС.