Україна не бачить готовності європейських держав перешкодити будівництву "Північного потоку – 2" – Климпуш-Цинцадзе
Реалізація газопроводу "Північний потік – 2" матиме жахливі наслідки, заявила міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Україна не бачить готовності європейських держав перешкодити будівництву "Північного потоку – 2". Про це 21 січня в Давосі (Швейцарія) заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє "Укрінформ".
За словами чиновниці, реалізація проекту "матиме жахливі наслідки".
"Я боюся, що "Північний потік – 2" буде побудований. На жаль, аргументи України, Польщі, країн Балтії не сприймаються в інших столицях. Шкода, що навіть пропозицію Європейської комісії застосовувати для підводних газогонів такі самі правила, як зараз застосовуються для суходольних, не схвалює Європейська рада", – сказала Климпуш-Цинцадзе.
Вона додала, що якщо між Росією і ЄС не буде досягнуто угоди про транзит газу через Україну, то "це буде прямим запрошенням Росії до ще одного повномасштабного збройного нападу на Україну".
21 січня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори України, Росії та Європейської комісії про продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему. На переговорах обговорювали перспективи транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, коли закінчується чинний транзитний контракт.
За повідомленням української делегації, глава "Газпрому" Олексій Міллер висунув пропозицію щодо пролонгації договору про транзит газу від 2009 року. Київ протягом двох місяців буде розглядати пропозицію Єврокомісії про можливі обсяги й терміни контракту, заявив керівник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.
Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував побудувати трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.