Україна оскаржила рішення ЄСПЛ за законом про люстрацію
Україна подала до Великої палати Європейського суду з прав людини скаргу на рішення ЄСПЛ, який визнав норми закону про люстрацію порушенням Конвенції про захист прав людини, розповів міністр юстиції Денис Малюська.
16 січня Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону "Про очищення влади" (люстрацію) порушенням Конвенції про захист прав людини. Про це 18 січня "РБК-Україна" повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
"Подано заяву у Велику палату ЄСПЛ 16 січня ввечері", – повідомив він.
Строк оскарження рішення ЄСПЛ закінчувався 17 січня.
Закон про люстрацію почав діяти в жовтні 2014 року. Він обмежує право для високопосадовців часів президента Віктора Януковича обіймати посади в органах державної влади на 5–10 років.
20 січня 2015 року 47 депутатів Верховної Ради внесли до Конституційного Суду України подання про перевірку положень закону на відповідність Конституції. Ще два подання вніс Верховний Суд України. Усі три подання об'єднано в одне конституційне провадження. Конституційний Суд кілька разів відкладав розгляд цього подання. 4 липня 2019 року суд почав розглядати питання.
У Мін'юсті заявили, що якщо Конституційний Суд України визнає неконституційним закон "Про очищення влади", на свої посади зможе повернутися понад 900 люстрованих чиновників.
17 жовтня 2019 року ЄСПЛ визнав люстрацію п'яти українських чиновників такою, що порушує права людини.
30 жовтня Малюська заявляв, що Україна має намір оскаржити рішення ЄСПЛ щодо люстрації. Міністр стверджував, що в рішенні ЄСПЛ до кінця не зрозуміло, як саме треба змінити закон, щоб він відповідав Конвенції про захист прав людини.